Çakır'dan, Turgut Özal Tabiat Parkı Açıklaması

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bir süre önce Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Turgut Özal Tabiat Parkı’nda incelemelerde bulunarak, tabiat parkında yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çakır'dan, Turgut Özal Tabiat Parkı Açıklaması Malatya Haber

İnceleme gezisine Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bazı daire başkanları, şube müdürleri ile Esenlik Şirketi Genel Müdürü Hulusi Boyraz ve müdür yardımcıları da katıldı.

Pınarbaşı’nın, Malatya’nın en güzel mesire ve gezi alanlarından biri olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın Pınarbaşı’nı 2 yıl önce tabiat parkı olarak tescil edip, bazı restarasyon çalışmalarında bulunduğunu söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak, Orduzu Pınarbaşı’nın korunup, daha otantik ve gezilebilir bir hale getirmek için proje çalışması yaptıklarını vurgulayan Başkan Çakır, “Yaklaşık 10 milyon Türk lirasına mal olacak proje sayesinde Pınarbaşı’nın güzelliğine güzellik katacağız. Koruma Kurulu'nun projelerimizi onaylamasıyla birlikte buradaki çalışmalarımıza hız vereceğiz. 300 dönümlük bir alanda düzenleme yapacağımız gibi Mişmiş Park Fuar alanını de katarak burayı Malatya’nın akciğeri haline getireceğiz.

İlk olarak burada ağaçlandırmayı ve yeşillendirmeyi artıracağız. Yürüyüş yolları, oturma bantları, spor alanları, otopark ve yolları düzenleyeceğiz. Amacımız ailelerin çocukları ve sevdikleriyle birlikte güzel vakit geçirebilecekleri, streslerini atabilecekleri nezih alanlar oluşturmak. Burada şuan Esenlik Şirketimiz hizmet veriyor. Çalışmalarımızın bitmesiyle birlikte Esenlik şirketimiz burada güvenlik hizmeti başta olmak üzere işletme hizmeti de vermeye devam edecek” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 281
Bu Ay : 281
Toplam : 281

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom