Zorluklara Göğüs Geren Örnek Aile

Malatya Kent Konseyi tarafından “Hazinemiz Ailemiz” projesi kapsamında her geçen gün yeni bir etkinlik hayata geçirilirken son olarak içimizden bir aile olan Hemzem ailesi ziyaret edildi.

Zorluklara Göğüs Geren Örnek Aile Malatya Kültür-Sanat

Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar ve Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Derneği Başkanı İhsan Çolak’ ın birlikte ziyaret ettiği Hemzem ailesi, zor şartlarda hayata direnen, tüm zorlukları birlikte göğüslemeye çalışan örnek aile olarak gösterildi.

Hazinemiz Ailemiz Projesi kapsamında gerçekleştirilen ziyarette torunları ile birlikte yaşayan, onların bakımını üstlenen Sariye ve Emin Hemzem aile olmanın, birlikte olmak anlamına geldiğini söylediler. Örnek aile ziyaretinde konuşan Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, geleneksel aile yapımızı korumaya daha çok özen göstermemiz gereken günümüzde anne ve babası yanlarında olmadığı halde üç torununa çok kısıtlı imkânlarda sahip çıkan Emin Hemzem ve eşini takdir ettiklerini bu nedenle proje kapsamında kendilerini örnek aile olarak kamuoyu ile paylaşmak istediklerini belirtti.

Hazinemiz Ailemiz Projesi’nin önemli bir proje olduğunu söyleyen Kent Konseyi Gn. Skr. Yardımcısı Hasan Batar, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın aile ortamında büyümesinin önemli olduğunu belirterek tüm sağlık sorunlarına ve yaşlılıklarına rağmen anne ve babaları yanlarında olmayan, üç torununa bakan dede ve ninenin elleri öpülesi insanlar olduklarını söyledi. Ailelerin ihtiyaç sahibi diğer aileleri ara sıra da olsa ziyaret etmeleri gerektiğini bu sayede toplumsal bağların güçleneceğini ifade eden Batar,  Sivil Toplumlara da bu konuda çok iş düştüğünü, bu konuda çalışmalar yürüten Yetimler Kervanı Derneği Başkanı İhsan Çolak’a da teşekkür etti.

Hemzem ailesinin büyük annesi Sariye Hemzem ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirirken sıkıntılar içerisinde çocuklarla birlikte yaşamaya çalıştıklarını, ailelerin her daim birbirine kenetlenmesi gerektiğini belirtti.

Ziyaretin sonunda aileye Hazinemiz Ailemiz Projesi kapsamında takdim edilen hediye aile tarafından memnuniyetle karşılandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 82
Bu Ay : 4511
Toplam : 4511

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom