Karate Türkiye Şampiyonası Başladı

İnönü Üniversitesinin ev sahipliğinde yapılan ve 41 üniversitenin katıldığı Üniversiteler Arası Karate Türkiye Şampiyonası başladı.

Karate Türkiye Şampiyonası Başladı Malatya Spor

İnönü Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Üniversiteler Arası Karate Türkiye Şampiyonası’nın açılış törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Türköz, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Ömer Çelik, Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Salih Coşar, Karate Malatya İl Temsilcisi Resul Uluca, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde konuşan Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, modern dünyanın ürettiği obezite ve bencillik belası karşısında sporun sağlıklı ve centilmen insan modelinin öne çıkarılması gerektiğini vurgulayarak, “Uzakdoğu’dan çıkan karate, bugün bütün dünyaya yayılmış bulunuyor. Bu da, sporun herhangi bir milleti ve vatanı olmadığını göstermektedir. Spor, aslında bütün insanlık için ortak ve evrensel bir olgudur. Bir millete mahsus sporlar bile, yeterli tanıtım yapıldığında kolayca dünyaya yayılabiliyor ve sonuçta evrensel bir özellik kazanabiliyor.” değerlendirmesinde bulundu. Doç. Dr. Cafer Mum, müsabakalara katılan sporcuların her yerde olduğu gibi, burada da centilmence yarışacaklarını, bu tür yarışmaların farklı üniversitelerin öğrencileri arasında tanışma, kaynaşma ve dayanışmaya da iyi bir ortam hazırlayacağını söyledikten sonra tüm sporculara başarı dileğinde bulundu.

Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Salih Coşar ise yaptığı konuşmada, şampiyonanın barış, dostluk ve kardeşlik duyguları içerisinde yapılmasını diledi.

29 Nisan ile 1 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan şampiyonada İnönü, Hacettepe, Abant İzzet Baysal, Akdeniz, Anadolu, Atatürk, Bartın, Celâl Bayar, Çukurova, Dokuz Eylül, Dumlupınar, Düzce, Erciyes, Gazi, Karadeniz Teknik, Kocaeli, Marmara, Mustafa Kemal, Orta Doğu Teknik, Pamukkale, Selçuk, Süleyman Demirel, Uludağ, Uşak, Beykent, Fatih, Haliç, Işık, İstanbul Aydın, İstanbul Ticaret, Yeditepe, Gaziantep, İstanbul Kavram MYO, Polis Akademisi, Gedik, Türk Hava Kurumu, Trakya, Avrasya, Şifa, Fırat ve Iğdır Üniversitesi mücadele verecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 551
Bu Ay : 6531
Toplam : 6531

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom