"Girişimcilik Kariyer" Söyleşisi Yapıldı

Malatya İnönü Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu tarafından 'Girişimcilik Kariyer' söyleşisi gerçekleştirildi.

Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Kütüphane Seminer Salonu'nda gerçekleştirilen söyleşine TSO Genel Sekreteri Abdullah Duran, KOSGEB Malatya Hizmet Müdürü Murat Seki, Malatya Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Yunus Akçin, Malatya İnönü Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu Başkanı Emin Arslan ve öğrenciler katıldı.

Söyleşide konuşan KOSGEB Malatya Hizmet Müdürü Murat Seki, KOSGEB Destek Hizmetleri hakkında bilgiler verdi. Seki, Türkiye'nin son dönemlerde genç girişimcilere büyük değer verdiğini kaydederek, kalkınmanın temel noktasının girişimciler olduğunu ifade etti.

TSO Genel Sekreteri Abdullah Duran ise, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası hakkında bilgiler vererek, "365 oda içerisinde akredite almış 165 odadan birisiyiz. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası 30 meslek komitesinden oluşuyor. Her grup üye sayısına göre 5 ya da 7 kişiden oluşuyor. Bu anlamda 74 kişilik bir meclisimiz var" dedi.
Malatya'da 2'si ilçelerde olmak üzere 5 tane Organize Sanayi Bölgesi olduğunu kaydeden Duran, 3. OSB'nin 12 milyon metrekare alan üzerine kurulduğunu söyledi.

Malatya Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Yunus Akçin de, özgüveni yüksek, arayış içerisinde olan kişilerin girişimci olabileceklerini belirtti.
Akçin, teknoloji üretmek için girişimcilere ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 783
Bu Ay : 4340
Toplam : 4340

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom