Romanya Heyeti Malatya'da

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından yürütülen “En Tahrip Edici Tehdit Olan Psikoljik Şiddeti Toplumumuzdan Uzaklaştıralım “ isimli proje için Malatya’ya gelen Romanyayalı 15 kişilik heyet, Büyükşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Romanya Heyeti Malatya'da Malatya Haber

Romanya ortağı olan “Casa Corpului Didaktic Doli” kurumuyla yerel ortakları tarafından yapılan çalışma kapsamında psikolojik şiddet ve hoş görünün, öğrenciler üzerindeki etkilerini değerlendirmek ve sosyal medyayı eğitimle bütünleştirmek amacıyla çeşitli faaliyetlere katılmak üzere Malatya’ya gelen heyet, çeşitle etkinliklere katılacak.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Berk Müdürlüğe ait toplantı salonunda Romanyalı misafirleri kabul etti. Türkiye’deki eğitim sistemiyle ilgili misafirleri bilgilendiren İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Berk yaptığı açıklamada, “Ülkemizin farklı kültürler ile kaynaşmalarına ihtiyacımızın olduğunu bu kaynaşmanın getirisi olarak hem zihnimizi hem de kültürümüzü daha da zenginleştirdiğini bu projenin içerik bakımından çok anlamlıdır” dedi.

Berk, ayrıca bu kültür alışverişini sağlayan okulları ziyaret eden Romanyalı misafirlere teşekkür etti ve “Bu proje kapsamında Fatih Anadolu Lisesi ve Kazım Karabekir ilkokulunu ziyarette bulundular “ dedi.

Heyet toplantı öncesinde Fatih Anadolu Lisesine ait sınıfları gezdiler. Okulda bulunan yetkililer ve öğretmenler ile birlikte voleybol maçı yapan heyet, buradan Malatya Otelcilik, Turizm Meslek Lisesini de gezdi. Okul Öğrencilerinin hazırladığı Malatya yemeklerinden ikram edildi. Topluca hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Malatya Milli Eğitim Şube Müdürü ve Memduh Büyükkaya Koordinatörlüğünde, öğrencilerin bilgilendirilmesi amacıyla Romanyalı Eğitimcilerin katılımı ile 30 Nisan 2014 Çarşamba günü Saat 09:30 da Battalgazi Halk Eğitim Salonu'nda “Psikolojik şiddet ve hoş görü” üzerine bir seminer verilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 14
Bu Ay : 15062
Toplam : 15062

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom