Hedefimiz, Halkın İktidarıdır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “İl başkanları toplantısından sonra sorumluluklarımız arttı. Hedefimiz, halkın iktidarıdır” dedi.

Hedefimiz, Halkın İktidarıdır Malatya Siyaset

Kendisinin de katıldığı CHP il başkanları toplantısını değerlendiren CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Hafta sonu Ankara’da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen İl Başkanları Toplantısı çok verimli geçti. Partimiz her kademede yerel seçim değerlendirmesi yaparak önümüzdeki döneme ilişkin yol haritası çıkarılıyor.
İl Başkanları toplantısında, Genel Başkanımız talebi doğrultusunda tüm konular şeffaf bir şekilde , açıklıkla dile getirilmiş, yaklaşık 12 saat süren toplantıda tüm il başkanlarımız seçim süreciyle ilgili hem Türkiye gündemini hem de parti içi durumu , önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimlere yönelik stratejileri değerlendirmişlerdir” ifadelerini kullandı.

“İlçe ilçe değerlendirmelerin yer aldığı Malatya’yla ilgili raporumuzu da Genel Başkanımıza sunduk.Malatya raporumuzda özetle geçmiş yerel ve genel seçimlerden hareketle 30 Mart seçim sonuçları ele alınmış,geçmiş yerel seçimlerle kıyasladığımızda partimizin son yerel seçimlerde bir miktar oyunun arttırdığı değerlendirilmiştir. Ayrıca; ilçeler bazında güçlü ve zayıf yönlerimiz ele alınmış, Büyükşehir Yasası’nın Malatya’ya yansımaları ortaya konulmuştur. Raporumuzda, üyelerimizden seçim sürecinde katkı sunanlar ile aleyhte çalışanların yer aldığı bir değerlendirmeye de yer verildi” diyen Kiraz, daha sonra şunları belirtti:

“Değerlendirme genel hatlarıyla geçmiş yerel seçim sonuçları ele alınarak yapılmıştır.İl Başkanları toplantısında da yapılan değerlendirmelerde ilimizin oyunu artıran iller arasında yer aldığı görülmüştür.

Toplantı,genel hatlarıyla partimizin son 4 yılda önemli aşamalar kat ettiğini, üye sayımızın bu sürede yüzde 46 oranında arttığını, bizlere oy veren her kişiye karşı sorumluluklarımızın olduğunu, bu sorumlulukla daha kararlı , daha inançlı bir mücadele sürdürmemiz gerektiğini ortaya koymuştur.

Bugün gelinen noktada , demokrasi’yi araç olarak kullanan, kendi iradesini milli irade gören bir anlayış var. bu noktada CHP’de bireysel beklentilere yer yoktur. Ben ne olacağım değil biz ne olacağız , geleceğimiz ne olacak düşüncesiyle daha çok çalışacağız, bu düzeni değiştirip, halktan yana bir düzen getireceğiz. “

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 89
Bu Ay : 15137
Toplam : 15137

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom