İl Dernekler Müdürlüğü'nden Uyarı

Malatya İl Dernekler Müdürlüğü, dernek beyannameleri ve projelerin tesliminin 30 Nisan'da sona ereceğini duyurdu.

İl Dernekler Müdürlüğü'nden Uyarı Malatya Haber

Dernekler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "5253 sayılı Dernekler Kanunu’nun 19 uncu maddesi hükmü uyarınca; her derneğin bir yıllık faaliyetlerini gösteren dernek beyannamelerini, her yılın 30 Nisan tarihine kadar, İl Dernekler Müdürlüğüne vermeleri zorunlu olmaktadır. İlimizde faaliyet gösteren, beyanname vermekle yükümlü olan derneklerden, 28.04.2014 tarihi itibari ile 311 Derneğin beyanname vermediği tespit edilmiştir.

30 Nisan 2014 tarihinden sonra beyannamelerini geç getiren Derneklere 5253 sayılı Kanunun 32/l maddesi 759 TL idari para cezasını ön görmektedir. Malatya İl Dernekler Müdürlüğü olarak hedefimiz, faaliyet gösteren tüm derneklerimizin beyannamelerini zamanında teslim ederek cezalı duruma düşmelerini önlemektir. Ayrıca Derneklerimizin, İçişleri Bakanlığına gönderecekleri projeler için de son tarihin, 30 Nisan 2014 olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz.

Derneklerimizin Beyanname ve Proje bildirimlerini dairemizden alacakları DERBİS şifresi ile elektronik ortamda gönderebileceklerdir. Ayrıca Beyannamelerini (DERBİS üzerinden) veren derneklerimizin bu beyanname ve bildirimlerini ayrıca fiziki ortamda (bilgisayar çıktısı şeklinde) hazırlayarak getirme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu konuda bütün derneklerimizin gerekli hassasiyeti göstererek mağdur duruma düşmemelerini bekliyoruz" denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 24
Bu Ay : 3822
Toplam : 3822

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom