Aileyi En İyi Şekilde Anlatmak İçin Yarıştılar

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından 2014 yılı lokomotif Projesi olarak belirlenen ve ailenin önemine vurgu yapmak amacıyla hazırlanan “ Hazinemiz Ailemiz” projesi yapılan çeşitli etkinliklerle kendinden söz ettirmeye devam ediyor.

Aileyi En İyi  Şekilde Anlatmak İçin Yarıştılar Malatya Haber

Bu kapsamda  “Hazinemiz Ailemiz” konulu ilkokullarda resim, ortaokul ve liselerde kompozisyon,  şiir yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. Yarışmada üç ayrı kategoride dereceye giren öğrenciler altın ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.

Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Mahalle Muhtarları, okul idarecileri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Ayrıca kompozisyon, resim ve şiir kategorisinde değerlendirme kurulu olarak, Eğitimci Naci Eroğlu, Eğitimci Hasan Patan, Eğitimci Seçkin Karakış, Gazeteci yazar Mehmet Zeki Dinçarslan, İnönü Üniversitesi Türkçe Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. İlhan Erdem, Öğretmenevi Müdürü- Şair Murat Bilim,  Eğitimci Berkant Perktaş, Eğitimci Mustafa Akça, Eğitimci Cumali Malkoç, Eğitimci Mükremin Yağbasan katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından programın açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, 2014 yılı başında başlatılan “Hazinemiz Ailemiz” projesinin yerel ve ulusal bazda çok fazla yankılandığını söyledi.

Yaşadığımız çağ itibari ile ailenin öneminin kaybolduğuna ve bir bakıma da ailenim bertaraf edilmekte olduğunu söyleyen Yıldırım, “ Hepimiz ev eşyalarımıza, giyeceklerimize, kullandığımız araca çok özen gösterirken, ailemizin bizden beklediği sevgi, saygı, muhabbet, özveri ve nitelikli vakit geçirmeyi hep unutuyoruz” dedi.

Yıldırım, “Hazinemiz Ailemiz” projesi ile unuttuğumuz anne-baba, dede-nine, kardeş ve eş sevgisinin madde ve materyallerden çok daha kıymetli olduğunu, bir evladın gözlerindeki gülümsemenin, bir anne ve babanın verdiği sevginin hiçbir maddi değerle ölçülemeyeceğini söyledi.

En İyi Savunma Yapacağımız Yer Ailemizdir

Yaşadığımız coğrafya da boşanma olayları, şiddet, madde bağımlılığı, sokak çocukları gibi olumsuz toplumsal olayların had safhada olduğuna işaret eden Yıldırım, “ Bu olumsuzluklara karşı en iyi savunma yapacağımız yer son sığınağımız olan kale ailedir” dedi.

İstiklal Marşımızın “ Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak” dizesine atıfta bulunan Yıldırım, bütün aileleri, gençleri ve çocukları aileye sahip çıktıkları için tüten ocak olma anlamında umut olarak gördüğünü ifade etti. Yarışmaya katılan bütün öğrencilere ve yarışmanın değerlendirmesini yapan jüri üyelerine teşekkür eden Yıldırım, “Çocuklarımızın ileriki yaşantılarında sevgi, saygı, muhabbet çerçevesinde projeler üretmeleri ve gerçekten bu vesile ile ailelerine sahip çıkmalarını görmek bizlerin en büyük mutluluğu olacaktır. Yarışmaya katılan herkesi karanlığa küfretmeyip mum yakan aileler olarak görüyoruz ve canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Programda ayrıca şiir dalında yarışmaya katılan tüm öğrencilere Mehmet Akif Ersoy’un “Safahat” adlı kitabı, kompozisyon kategorisinde yarışan tüm öğrencilere Türk ve Batı Klasikleri’nden seçilen kitaplar, resim kategorisinde yarışmaya dahil olan minik öğrencilere ise boya kalemleri hediye edildi.

Derece yapan öğrencilere hediyelerini veren STK Temsilcileri, projeden duydukları memnuniyeti ifade ederek, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a teşekkür ettiler.

Tören sonunda jüri üyelerine Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım tarafından plaket takdim edildi ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi. Ayrıca katılımcılar ilkokul öğrencilerinin yapmış oldukları “Aile” temalı resim sergisini gezdiler.

Daha sonra şiir ve kompozisyon alanında birinci olan eserler okunarak derece yapan öğrencilere hediyeleri verildi. “Hazinemiz Ailemiz” konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren eserler şu şekilde belirlendi.

Kompozisyon Ortaokul Kategorisi

Sümeyye Akçal ( Battalgazi Atatürk Ortaokulu)            Tam Altın
Sedanur Kurak ( Nadire Dernek Ortaokulu)                  Yarım Altın
Şule Kaya ( Begüm Kartal Ortaokulu)              Çeyrek Altın
Gülcan Baran ( Battalgazi Atatürk Ortaokulu)   Ajanda+Dolma kalem
Ayşe Ayhan ( Battalgazi Atatürk Ortaokulu)     Ajanda+Dolma kalem

Kompozisyon Lise Kategorisi

Nesrin Yaylar ( Orgeneral Eşref Bitli A. L)                  Tam Altın
Songül Apaydın (Orgeneral Eşref Bitli A. L)     Yarım Altın
Ayşenur Kaya ( Kolu Kısa A.L)                                  Çeyrek altın
Edanur Maden (Atatürk Kız Anadolu Lisesi)     Ajanda+Dolma kalem
Sıla Özbay ( Fethi Gemuhluoğlu A. Ö.L)                       Ajanda+Dolma kalem

Şiir Ortaokul Kategorisi

Yasemin Beyza Kaya ( 19 Mayıs Fatik İ.O)                  Yarım Altın
Züleyha Erdoğan ( Hidayet Ortaokulu)              Çeyrek Altın
Bejnanur Öztürk ( Kazım Karabekir Ortaokulu) Gram Altın
Dilara Akçelik ( Battalgazi Atatürk Ortaokulu)  Ajanda+Dolma kalem
Sedanur Aslan( Sümer Ortaokulu)                                Ajanda+Dolma kalem

Şiir Lise Kategorisi

Zeynep Çarıkçı ( Niyazi Mısri Sosyal BL. L)     Yarım Altın
Rabia Yılmaz ( Atatürk Kız Anadolu Lisesi)      Çeyrek Altın
Ahmet Emin Alhan ( Kernek Anadolu Lisesi)    Gram altın
Emine Tozal ( Fethi Gemuhluoğlu A. Ö. L)                   Ajanda+Dolma kalem
Metin Ömer Çarıkçı (                                                  Ajanda+Dolma kalem

Resim Kategorisi

Burak Gürhan ( Hidayet İlkokulu)                                 Yarım Altın
Ferhat Emlek (Hidayet İlkokulu)                                   Çeyrek Altın
Kadir Kızıldağ ( Begüm Kartal İlkokulu)                       Gram Altın
Ece Deniz Örüm ( Begüm Kartal İlkokulu)                    Resim Çantası
Vahide Zeynep Kandemir ( Begüm Kartal İ.O) Resim Çantası

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 288
Bu Ay : 3732
Toplam : 3732

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom