Siyasal İslam Batı Uydurmasıdır

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) tarafından Kongre ve Kültür Merkezi’nde organize edilen '21. Yüzyılda İslam Dünyasının Gelecek Tasavvuru' sempozyumunun 4’ncü oturumu yapıldı.

Siyasal İslam Batı Uydurmasıdır Malatya Kültür-Sanat

Malatya İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Işıl Arpacı, “Müslümanların her türlü siyasal eylemleri için kullanılan siyasal İslam, batılı ülkelerin uydurduğu kavramdır” dedi.

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) tarafından Kongre ve Kültür Merkezi’nde organize edilen '21. Yüzyılda İslam Dünyasının Gelecek Tasavvuru' sempozyumunun 4’ncü oturumu Doç. Dr. Selahattin Bakan’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Doç, Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Doç. Dr. İlhan Erdem, Okutmanlar Selami Başoğlu ve Hasan Tunca ile Avukat Özcan Çetin’in konuştuğu 4’ncü oturumda “Batının İslam’ı” konulu bildiri sunan İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Işıl Arpacı, Avrupa’nın İslam üzerinde oynadığı oyunlardan söz etti. Arpacı, “Batı dünyası Rusya’nın Afganistan üzerindeki kızıl tehdit yerine yeşil tehdit konusunu gündeme getirdi. Müslümanlar, batı ülkeleri tarafından tehdit olarak görülmeye başlandı. Çünkü, Müslümanlar batının verdiği silahları batıya yönlendirince kendileri açısından tehdit olarak gördüler. Bunun üzerine batı siyasal İslam diye bir görüş ortaya attı. Siyasal İslam 1990’dan itibaren literatüre giren bir kavramdır. Siyasal İslam, şiddet ve terör ile eşleştirildi. Müslümanların her türlü siyasal eylemleri için kullanılan siyasal İslam batılı ülkelerin uydurduğu kavramdır” ifadelerini kullandı

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 107
Bu Ay : 7744
Toplam : 7744

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom