1 Mayıs Diyarbakır'da Kutlanacak

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, emek ve dayanışma gününde birlik ve beraberlik için Diyarbakır’da olacaklarını söyledi.

1 Mayıs Diyarbakır'da Kutlanacak Türkiye-Dünya

Milli birlik ve beraberlik olmadan emek ve ekmek mücadelesi vermenin mümkün olmadığını söyleyen Memiş, “1 Mayıs’ın Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanması ve resmi tatil edilmesini biz sağladık. Demokrasinin bütün kurumları ile oturduğu, temel hak ve özgürlüklerin elde edildiği bir ülkede ekmek mücadelesi vermek istiyoruz. Ayrıca emek mücadelemiz üzerinden kirli oyunların oynanmasına da izin vermeyeceğiz. Emek bayramımızı, ekmeğimizi kazanırken taşıdığımız temiz duygularla kutlayacağız” ifadesini kullandı.

Millet iradesinin yok sayılmak ve önüne set çekilmek istendiği zamanlarda sorumluluk almaktan kaçmadıklarını hatırlatan Metin Memiş, “27 Nisan e-muhtırasında darbelere ve darbecilere ‘dur’ dedik. Gezi olayları bahanesiyle sergilenen oyuna karşı vatandaşlarımızı sorumlu ve sağduyulu olmaya davet ettik. Şimdi, 1 Mayıs bahanesiyle yeni oyunların sahnelenmek istendiği duyumlarını alıyoruz. Daha önce demokrasiye yapılan ayak oyunlarına fırsat vermeyen milletimiz, bir kez daha bu oyunları feraseti, vatan ve millet sevgisi ile bozacaktır” dedi.

Memur-Sen’in girişim ve öncülüğünde ilk kutlamanın bütün konfederasyonların katılımıyla Taksim’de yapıldığını hatırlatan Memiş, daha sonraki kutlamaları önce Hak-İş ile birlikte Ankara’da, daha sonra ise Çanakkale’de tek başlarına Memur-Sen olarak gerçekleştirdiklerini belirtti.

Taksim’deki kutlama ile bir tabuyu yıktıklarını, Ankara’daki kutlama ile millet iradesi ve demokrasiye vurgu yaptıklarını, Çanakkale’deki kutlamalarda ise Çanakkale Ruhu’nu önceleyen bir anlam bulunduğunu söyleyen Metin Memiş, bu yıl Diyarbakır’daki kutlamalarda ise çözüm sürecine destek olarak, birlik ve beraberliğe katkı sunmak istediklerini kaydetti.

Diyarbakır’dan 77 milyonun birlik, beraberlik, kardeşlik, demokrasi, temel hak ve özgürlükler ile emek ve ekmek mücadelesini haykıracaklarını ifade eden Memiş, şunları kaydetti:

“Daha önceki kutlamalarda olduğu gibi yakmadan, yıkmadan da 1 Mayıs kutlanabileceğini bir kez daha göstermek istiyoruz. Emeğimiz üzerinden oyun oynanmasına izin vermeyeceğiz. Biz, emek bayramımızı, ekmeğimizi kazanırken taşıdığımız temiz duygularla kutlayacağız.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 217
Bu Ay : 2861
Toplam : 2861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom