Çini Seramik Kursuna İlgi

Çini Seramik Kursu’nun ilgi gördüğü bildirildi.

Çini Seramik Kursuna İlgi Malatya Eğitim

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Veysel Güler, “Malatya Merkez ilçe Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursa her yaştan katılım var. Çini deyince herkesin bildiği gibi Kütahya da yaygınlaşmıştır. Ancak son zamanlarda Malatya da çini sanatına ilgi artıyor” dedi.

Yeşilyurt Halk Eğitimi Merkezi seramik çini kursu usta öğreticisi Kıymet Bali ise, kursa büyük bir ilgi olduğunu insanların evden, işten arta kalan boş vakitlerini çini seramik kursuna gelerek geçirdiklerini söyledi.

Bali, “Her yaştan ve meslek gurubundan insanların Halk Eğitim Merkezine gelerek seramik çini öğreniyor. Çini denildiği zaman herkesin kafasında zor üstesinden gelmenin zor bir sanat olduğu düşünülüyor. Emek ve zaman isteyen bir sanat. Engelli öğrencilerimiz dahi severek ve isteyerek çalışmalarımıza katılıyor. Yapılan eserleri sergileyerek çini seramik kursunu Malatya da daha da geniş kitlelere yaymayı planlıyoruz. Kurs süresi 4-6 arasında değişiyor. Yeni başlayan kursiyerler ilk ay biraz zorlanıyorlar fakat daha sonra eğlenerek kursa devam ediyorlar. Genciyle yaşlısıyla tüm hemşerilerimizi Malatya Yeşilyurt Halk Eğitimi Merkezindeki kursumuza bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 58
Bu Ay : 7695
Toplam : 7695

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom