İnançer ve Özhan'dan Çakır'a Ziyaret

Niyazi-i Mısri anısına düzenlenen konsere katılmak üzere Malatya’ya gelen sanatçı Ahmet Özhan ile Araştırmacı Yazar Ömer Tuğrul İnançer, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

İnançer ve Özhan'dan Çakır'a Ziyaret Malatya Haber

Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Özhan ve İnançer gibi iki değeri Malatya’da ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, “Belediye olarak düzenlemiş olduğumuz birçok sempozyum ve paneller var. Bu etkinliklerimizin temelinde geçmişimizi iyi tanımak, bu topraklarda iz bırakmış büyüklerimizi bugünkü gençlerimize tanıtmak, onları anlamak ve anlatmak var. Bizleri kırmayarak buraya kadar gelen misafirimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Araştırmacı-Yazar Ömer Tuğrul İnançer ise, her beldenin yetiştirdiği ünlüleri ile tanınmaya başladığını belirterek, Malatya’nın önemli kişiler yetiştirdiğini söyledi. Başkan Çakır’ın tekrar seçilmesinden dolayı memnuniyetini de dile getiren İnançer, “Sayın Belediye Başkanının Malatyalılar tarafından tekrar hizmete devamının uygun görülmüş olması beni de memnun etti. Allah hizmetlerini daim etsin” dedi.

Sanatçı Ahmet Özhan da, Malatya’da olmanın güzelliğini yaşadığını belirterek, şunları söyledi:

“Daha önceki ziyaretimizde sayın başkanımıza Niyazi-i Mısri hazretlerinin ilahilerinden oluşan bir albüm yapalım ve Malatya’ya bir referans daha kazandıralım diye kendisinden istekte bulunmuştuk. Sayın Başkanım bizleri kırmayarak kabul ettiler ve Malatya Belediyesinin finansmanlığında bu albümü kültürümüze kazandırılmış olduk. Malatya’da olmanın her türlü güzelliğinin yanı sıra böyle bir estetik profilin ayakta tutuluyor olmasını yurt çapında bir kazanç olarak düşünüyorum. Burada olmaktan son derece mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.”

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ziyaret sırasında misafirlere Kuru kayısı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 388
Bu Ay : 7534
Toplam : 7534

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom