Meşru Müdafadan Yargılanması İstendi

Malatya’da evine gireceği sırada kendisine elektroşok ve beyzbol sopası ile saldıran 2 kişiden birisinin tabanca ile ateş açması sonucunda ölümüne yol açan sanık için Cumhuriyet Savcısı “Meşru Müdafaadan” yargılama talep etti.

Meşru Müdafadan Yargılanması İstendi Malatya Asayiş

Malatya merkez Turgut Özal Mahallesi Fahri Kayahan Bulvarı’nda 12 Eylül 2013 tarihinde meydana gelen olayda 1 kişi tabanca ile ateş açılması sonucunda hayatını kaybetmişti. Olayın detayları Cumhuriyet Savcısının hazırladığı iddianame ve dosyadaki güvenlik kamerasında ortaya çıktı.

İddianame ve dosyadaki güvenlik kamerasına göre; olayın sanığı Mehmet K. (29) kendisine ait araç ile evinin bulunduğu siteye giriş yaptıktan sonra, tütün ticareti nedeniyle arasında husumet bulunan ve bacanağı olan Serkan Y. (27) ile kardeşi Volkan Y. (25) başlarına şapka takılı vaziyette ellerindeki poşetten beyzbol sopası ile elektroşok cihazını çıkartarak koştukları, çıkan kavgada Serkan Y.’nin beyzbol sopası ile saldırırken, kardeşi Volkan Yılmaz’ın ise elindeki elektroşok cihazı ile yerde kalan Mehmet K.’ye saldırdıkları, yine yerdeki şahısa tekme ile vurdukları görülürken, saldırılar esnasında elindeki silahını kullanmayan Mehmet K.’nin vurma etkisiyle ateş aldığı ve Serkan Y.’nin gövde kısmında yaralandığı görülüyor.

Tabancanın ateş almasından sonra Serkan Y. ile kardeşi Volkan Y.’ın koşar vaziyette sitenin bahçesinden kaçtıkları, ancak Serkan Y.’ın yaklaşık 100 metre koştuktan sonra yere yıkıldığı da görülüyor. Ambulansla hastaneye götürülen Serkan Y. kurtarılamayarak hayatını kaybediyor.

Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede sanık Mehmet K. için “Meşru müdafaa kapsamında bir insanı öldürme” suçuyla yargılanması talep edilirken, karşı taraftan sanık Volkan Y. için ise “Silahtan sayılan aletle vücuda acı verecek şekilde kasten insan yaralama” suçlamasıyla yargılama talep edildi.

İddianamede “Daha önce bir saldırı hususunda plan yapan Serkan ve Volkan'ın ikametine gitmekte olan Mehmet’i site bahçesinde yakaladıklarında ellerinde şok aleti ve sopa olmak üzere saldırdıkları, kesintisiz şekilde darp etmeye başlayıp devam ettikleri, bu süre içerisinde elinde silah bulunan Mehmet’in bunu kullanmaması, saldırının giderek şiddetlenmesi ve başka seçenek kalmaması üzerine tek bir kez Serkan’ın göğüs bölgesine doğru silahını ateşlemesi meşru savunma koşulları içerisinde hareket ettiğini göstermektedir” denildi.

Olayla ilgili dava Malatya 1. Ağrı Ceza Mahkemesi’nde devam ederken, sanık Mehmet K. ise tutuklu yargılanıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 848
Bu Ay : 1366
Toplam : 1366

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom