Malatya'da İdamlar Protesto Edildi

Mısır’da alınan 529 idam kararına dur demek için bugün ikindi namazından sonra basın açıklaması yapılıp Sisi yönetimi protesto edildi.

Malatya'da İdamlar Protesto Edildi Türkiye-Dünya

Mısır’da alınan 529 idam kararına dur demek için bugün ikindi namazından sonra basın açıklaması yapılıp Sisi yönetimi protesto edildi. Malatya Soykan Parkı’nda bir basın açıklaması yapılarak, idam kararının durdurulması istendi.

Türkiye İmim Hatipliler Vakfı’nın (TİMAV) düzenlediği basın açıklamasına bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yöneticileri de destek verdi.

Malatya İmam Hatip Liseleri öğrencileri tarafından gerçekleştirilen basın açıklaması öncesinde Kur’anı-ı Kerim okundu.

İdam sehpalarının kurulduğu eylemde daha sonra basın açıklamasını İmam Hatip Liseleri öğrencilerinden Eyüp Katılmış okudu. Katılmış, “Bugün, Mısır'da darbecilerin yargı tiyatrosunda aldığı kararı protesto etmek İçin burada toplanmış bulunuyoruz. 529 masum kardeşimize sahip çıkmak İçin buradayız. İdamları durdurmak, 529 Mısırlı mazlum adına ses vermesi için insanlığın vicdanına seslenmek için buradayız, özgürlük ateşiyle yola çıkan 529 kardeşimizin boynuna ölüm düğümü atmak için kurulan darağaçlarını özgürlük meşalesiyle yakmak için buradayız” ifadelerini kullandı.

Katılmış, “Başta batılı ülkeler olmak üzere Mısır'daki darbe yönetimine destek verenler, sessiz kalanlar, idam yoluyla gerçekleştirilmek istenen katliamın azmettiricisi, ortağı ve asli faili olacaktır. Darbecilere verilen siyasi kredinin, "biz üç maymunu oynarız, siz katliama devam edin" pazarlığının eseri idam kararıyla, insanlığın vicdanı test edilmektedir. Anlaşılan odur ki; Batı ve Batının Türkiye üzerindeki tavrını alkışlayanlar, 529 insanın idam yoluyla katledilmesini değil Youtube ve Tvvitter'ın erişime kapatılmasını insanlık suçu olarak görüyor.

Türkiye'ye bu nedenle verdiği tepkinin zerresini dahi Mısır'daki idamlara göstermeyen Batılı ülkeler, bu ikiyüzlü yaklaşımlarıyla bir kez daha sınıfta kalmıştır. Demokratik değerler üzerine inşa edildiği iddiasındaki Batı, Mısır'da darbe olduğunda ses çıkarmamanın ötesinde darbecilere siyasi ve ekonomik kredi açtı, psikolojik destek verdi, bugün de idamlara sessiz kalmaktadır" dedi.

Katılmış, daha sonra şunları söyledi:

“Adaletsizliklerin,katliamların son bulması için vicdanını kaybetmemiş uluslararası kamuoyunu harekete geçmeye çağırıyoruz. Ümmet, tezgahlanan bu tür emperyalist oyun ve senaryolara karşı uyanık ve duyarlı olmalı Müslümanların tevhidi çizgiden ve değerlerinden asla vazgeçmeyeceğini, vazgeçemeyeceği bilinmelidir. Daha önce olduğu gibi bugün ve yarınlarda da Müslümanların ilkeli bir duruş sergileyeceği bilinmelidir. Son olarak 529 idama sessiz kalanlara yazıklar olsun. Firavunların diktası sona erecektir. Zalimlerin sonu hüsran olacaktır. Firavunların karşısına bir Musa çıkacak zulmün hesabı sorulacaktır. Gün Mısır'a destek olma günüdür. 529 idama karşı çıkma günüdür. Zafer inananlarındır. Verilen bu hukuksuz kararları da kabul etmiyor, Malatya da ki imam hatip liseleri öğrencileri olarak kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 744
Bu Ay : 1262
Toplam : 1262

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom