"Yeryüzünde Katliamlar Devam Ediyor"

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUM-DER) Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Özpolat, “Yeryüzünde katliamlar devam ediyor.

Malatya Haber

Mısırda 529 insanın idamı onay beklerken Orta Afrika’da insanlar yakılırken Mayanmar’da insanlar acımasızca işkence yapılarak katledilirken Filistin’de insanlar öldürülürken Suriye”de insanlık dışı katliamlar devam ederken mazlumlar soruyor, insanlık nerede?” dedi.

Dernek binasında Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Bahattin Anıl ve Selim Baştaş ile birlikte basın açıklaması yaparak Müslüman ülkelerde yaşanan drama temas eden Fuat Özpolat, ”Suriye’de Mart 2011 tarihinden bu yana devam eden savaşta 100 bin’den fazla insanın hayatını kaybettiği en az 4 milyon insanın ülkesini terk ettiği ve mülteci durumuna düştüğü 5 milyon kişinin ülke içerisinde yerinden edildiği 7 milyonun üzerinde insanın ise acil insani yardıma muhtaç olduğu belirtilmektedir” ifadelerini kullandı.

“İç savaşın bütün bu olumsuz sonuçlarının yanı sıra bu günlerde gerçekleştirdiği saldırılarda kimyasal silah kullanıldığı ve birçok sivilin hayatını kaybettiği belirtilmektedir" diyen Özpolat, "Ölenlerin vücut bütünlüğünün bozulmadığı hayatını kaybedenler üzerinde ateşli silah izine rastlanmadığı basına yansıyan görüntülerde insanların kimyasal gazdan etkilenerek hayatını kaybettiği tespit edilmiştir" diye konuştu.

Oralarda ölenlerin büyük çoğunluğun Müslüman olmasından dolayı BM ‘in ve batının ses çıkarmamasının çok manidar olduğunu ve Batının çifte standart uyguladığını kaydeden Özpolat, açıklamasını şöyle tamamladı:
“Suriye’de yaşanan insanlık dışı davranışlarda kadın, çocuk ve yaşlılara uygulanan zulüm haksızlık ve katliamlara sessiz kalamayacağımızı bu uygulamaları lanetlediğimizi açıkça ilan ediyoruz. Hiç şüphesiz bu tavır insani kimliğimizi bize yüklemiş olduğu tarihi bir sorumluluktur.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 580
Bu Ay : 3064
Toplam : 3064

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom