Engellilere KPSS Kursu Verildi

Malatya’da Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Kursu 4 aylık bir dönemden sonra sona erdi.

Engellilere KPSS Kursu Verildi Malatya Eğitim

Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile başlatılan ve hafta sonları Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu’nda 224 engelli kursiyere verilen eğitimde kaynak kitaplar, deneme sınavları ve yaprak testler Kent Konseyi Engelliler Merkezi tarafından karşılandı.

Kent Konseyi Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz, 2012 yılında Engelliler Merkezi tarafından Türkiye de bir ilk olarak başlatılan ÖMSS kursu ile 126 engellinin çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştiğini hatırlattı.
2014 yılı EKPSS kursunun da kursiyerler adına verimli geçtiğine işaret eden Yılmaz, engelli memur adaylarının bu süreçte çok iyi hazırlandıklarını belirtti. Engelliler Merkezi olarak eğitime büyük önem verdiklerini ve eğitim sayesinde birçok engelin aşılabileceğini kaydeden Yılmaz, “Engellilerin ve engelli ailelerinin yüzlerindeki ufak bir tebessümü görmek bizler için en büyük mutluluktur” dedi.

Yılmaz, 12-23 Mayıs tarihleri arasında ilköğretim mezunu engelli memur adayları için kura müracaatlarının da yapılacağını hatırlattı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 6
Bu Ay : 6803
Toplam : 6803

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom