Başkan Çakır, Makamını Devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Malatya’da düzenlenen Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Şehit Konuk İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Eylül Ada Keyvan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.

Başkan Çakır, Makamını Devretti Malatya Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın makamına Okul Müdiresi Süryal Sarıbaş, sınıf öğretmeni Füsun Akkurt ve ailesi ile birlikte gelen Eylül Ada Keyvan, temsili olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini Belediye Başkanı Ahmet Çakır’dan devraldı.

Belediye Başkanlığı makamına oturduktan sonra herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutlayan Eylül Ada Keyvan, Malatya’ya çocuk gözüyle baktığında bazı eksiklikler gördüğünü ve bu eksikliklerin bisiklet yolları, botanik bahçe ve yaya geçitlerinde engelliler için yer ayrılmaması olduğunu söyledi. Keyvan, bu eksikliklerin giderilmesi için ilgili daire müdürlerini arayarak talimatlar verdi. Ziyaret sırasında ayrıca Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, önümüzdeki hafta açılacak olan Kitap Fuarı ile ilgili bilgiler verdi.

Şehit Konuk İlkokulu Müdiresi Süryal Sarıbaş da Malatya Belediyesi tarafından geçen yıl okullarında önemli düzenlemeler yapıldığını belirterek, bu katkılardan dolayı Başkan Çakır’a teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, Milli Eğitim Bakanlığı’nın çok sayıda okul yaptığını, ancak bakım-tamir için yeterli bütçe ayıramadığını belirterek, Belediye olarak ellerinden geldiğince okullara katkı sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyaret sırasında öğrenci Eylül Ada Keyvan’a kol saati ile kırtasiye seti hediye ederken, öğretmenlere de kalem seti ile Belediye yayınlarından oluşan bir set hediye etti.
30 Mart 2014 yerel seçimiyle birlikte büyük şehir olan Malatya belediyesi koltuğuna, büyük şehirden sonra ilk kez temsili olarak bir çocuk oturmuş oldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1025
Bu Ay : 4823
Toplam : 4823

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom