Köprü, Mesafeyi 30 Km Kısaltacak

Baskilliler Derneği Başkanı Yunus Görgün, “Demiryolu köprüsü üzerine karayolu köprüsünün yapılmasını bekliyoruz” dedi.

Köprü, Mesafeyi 30 Km Kısaltacak Malatya Haber

Baskilliler Derneği Başkanı Yunus Görgün, yaptığı açıklamada, Karakaya Demiryolu Köprüsü’nü yapan firmanın yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını kamuoyunca karayolu köprüsünün yapılmasının teknik olarak uygun olmadığı şeklinde yorumlandığını belirterek, “Karakaya Demiryolu Köprüsü’nü yapan firma, demiryolu köprüsü üzerine karayolu köprüsü yapılınca doğacak sorunlardan mesul olmadıkları şeklinde açıklama yaptılar. Bu demek değildir ki, kara yolu köprüsü yapılamaz. Bilindiği gibi, karayolu köprüsünün yapılmasının teknik olarak uygun olduğu gerek ODTÜ ve gerekse Amerika’daki profesörünü incelemesi sonucunda yapılabilirlik raporu valiliğe sunuldu. Valilik ise, bu raporlar doğrultusunda Karayolları’ndan bütçe talep etti. Yapılamaz algısı yanlıştır. Parasal anlamda siyasilerin ve bürokratların çözmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Görgün, Karakaya demiryolu köprüsü üzerine karayolu köprüsünün yapılması halinde Malatya - Elazığ arasının da 30 kilometre kısalacağını vurgulayarak, “Malatya’dan Karakaya Demiryolu köprüsü arası 21 kilometre. Oradan da Elazığ 50 kilometre. Dolayısıyla bu köprü yapılınca, Malatya - Elazığ arasının da 30 kilometre kısalacaktır.Yol 100 kilometreden 70 kilometreye düşmesi de faydalıdır” dedi.

Malatya’nın Battalgazi ilçesi ile Elazığ’ın Baskil ilçesi arasında karayolu ulaşımı olmaması nedeniyle iki ilçe arasında Karakaya Baraj Gölü üzerinde feribot ile ulaşım sağlanıyor.

Malatya’nın Battalgazi ilçesi ile Elazığ’ın Baskil ilçesi arasında feribot yolculuğu yapılırken, 29 Ağustos 2002 tarihinde meydana gelen feribot kazasında ise 12 kişi yaşamanı yitirmişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 232
Bu Ay : 232
Toplam : 232

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom