Darende'de Toplu Sözleşme İmzalandı

Darende İlçesi Belediyesi Memur Sen'e bağlı Bem-Bir-Sen ile sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzaladı. Bu kapsamda 4688 sayılı kamu görevlileri sendikası kanunu ile memurlara tanınan hakkın yüzde 65 olan 400 TL, için anlaşıldığı belirtilirken, bu miktarın belediyede görev yapan 63 memuru kapsadığı ifade edildi.

Darende'de Toplu Sözleşme İmzalandı Malatya İlçe

Sözleşmenin ardından konuşan Memur Sen İl Başkanı Kerem Yıldırım, ”Yüzde 65 oranında sosyal denge sözleşmesi imzaladık. Belediye başkanım çok duyarlı. Daha önceden de tanıyoruz İl Sağlık Müdürlüğünden inşallah güzel hizmetlere imza atacağını da çok iyi biliyoruz ”dedi

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ise, ”27 yıl memurluk hayatımız var. Her kademede bulunduk. Her türlü idari hizmetlerde bulunduk. Çalışanlarımız kardeşlerimizdir. Biz onlarla beraber götüreceğiz bu hizmetleri yürüteceğiz. Ancak yüzde 65 oranında bir denge sağladık. Bu bizim memurumuza 400 lira civarında bir getirisi olacaktır” ifadelerini kullandı.

Şube Başkanı Hanifi Acar da, ”Samimi olarak söylüyorum başkanım kendine düşen fedakarlığı yapmıştır. Sıra bizde. Çalışanlardadır. Bizim gayemiz hep bana demek değildir. Önce diğer insanlara sonra bize. Öncelik Darende’nin hizmetidir. Darende güzelleşirse bizde güzelleşeceğiz” dedi

Sözleşmeye, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Memur Sen İl Başkanı Kerem Yıldırım, Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Hanifi Acar, Darende Belediyesi iş yeri temsilcisi Numan Ataş, Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Doğan katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 479
Bu Ay : 2008
Toplam : 2008

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom