Yeşilyurt Yolu, Bulvara Dönüştürülüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında, 15-20 metre genişliğindeki Malatya-Yeşilyurt Yolu 50 metre genişliğe çıkarılarak bulvara dönüştürülüyor.

Yeşilyurt Yolu, Bulvara Dönüştürülüyor Malatya Haber

Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Yeşilyurt Yolu’nda genişletme çalışmalarına başlandığı belirtilerek, çalışmalar kapsamında öncelikle orta refüj içerisinde bulunan, 5-12 yaş aralığında olan toplam 74 adet mavi selvi, ladin çam, sedir çam ve mazı çamının ağaç sökme makinesi ile söküldüğü ve Park Bahçeler Şube Müdürlüğü’ne getirilerek tekrar kullanılmak üzere büyük saksılara alındığı ifade edildi.

Yapılan açıklamada, mevcut 15-20 metre genişliğindeki Malatya - Yeşilyurt Yolu’nun Fahri Kayahan Kavşağı ile Tecde Mezarlığı arasındaki yaklaşık 3700 metre uzunluğundaki kısmının 50 metre genişliğe çıkarılarak adeta bir bulvara dönüştürüleceği kaydedildi.

Açıklamada, Yeşilyurt Yolu’ndaki çalışmalar kapsamında, alt temel dolgu işleri ile 4 bin metreküplük taş duvar ve Horata Deresi üzerine 40 metre uzunluğunda kutu menfez yapımının da yoğun bir şekilde sürdürüldüğü belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 127
Bu Ay : 1695
Toplam : 1695

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom