Bakanlığa 766 İmzalı Dilekçe Gönderildi

Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Tarık Kaya, “Bakanlığa 766 imzalı taleplerimizi ileten dilekçeyi gönderdik. Taleplerimiz dikkate alınmalıdır” dedi.

Bakanlığa 766 İmzalı Dilekçe Gönderildi Malatya Haber

Sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talepleri olduğunu ifade eden Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Tarık Kaya, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın yıllardır bütün eleştiri ve itirazlarımıza kulaklarını tıkayarak uygulamaya çalıştığı dayatmacı politikalar karşısında Eğitim Sen olarak sessiz ve tepkisiz kalmamız söz konusu değildir. Bakanlığın yıllardır katlanarak artan eğitim sorunlarına çözüm bulmak yerine, yeni dayatmalar gündeme getirmesi ve eğitim emekçilerinin taleplerini yok sayması kabul edilemez bir durumdur” ifadelerini kullandı.
Kaya, Eğitim Sen olarak taleplerini şöyle sıraladı:

“Her okulun kendi yöneticisini kendisi seçmesi, eğitim yöneticilerinin siyasal atamalarla değil, okul bileşenlerinin ortak iradesi ile belirlenmesi, öğretmenlere 1 günden fazla nöbet görevi verilmemesi, tutulan nöbet süresi ile orantılı olarak mesai ücreti ödenmesi, yardımcı hizmetlilerin görev tanımının net olması ve Genel İdari Hizmetler (GİH) sınıfına dahil edilmeleri için gerekli yasal düzenlemeler yapılmasını ve angarya çalışmalarının yasaklanması, hizmet içi eğitim uygulamalarının, seminer ve yaz dönemlerinde, ücret ödenerek ve gönüllülük ilkesi temelinde hayata geçirilmesi,
Aday öğretmenlikten asıl kadroya geçişte ve her türlü yönetici atamasında yazılı ya da sözlü sınav şartı kaldırılması, adaylıktan asil kadroya geçiş koşulu sınav odaklı değil, gözlem ve deneyim kazanma süreci olarak görülmesi ve güvenceli çalışmanın esas olması, kamu kaynaklarının kamuya ait okullar için kullanılması, hiçbir surette özel okullara aktarılmaması için; topladığımız imzaları Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderiyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı bugüne kadar uyguladığı bütün dayatmacı politika ve uygulamalarından derhal vazgeçmeli, eğitim ve bilim emekçilerinin yaşadığı sorunlara kalıcı çözümler üretmek için öncelikle bizlerin taleplerine kulak vermelidir.“

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 680
Bu Ay : 5874
Toplam : 5874

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom