Amatör Küme Büyükler Futbol Ligi

Malatya 1. Amatör Küme Büyükler Futbol Ligi'nde 2013-2014 sezonunun şampiyonu Demirspor oldu.

Amatör Küme Büyükler Futbol Ligi Malatya Spor

Play-Off Grubu'nda 3'te 3 yaparak, 9 puan toplayan Demirspor, grubu birinci tamamlayarak şampiyon oldu.
Demirspor, BAL Ligi 3. Grup'ta mücadele eden 44 Malatyaspor'un şampiyon olması halinde direk BAL Ligine çıkacak. 44 Malatyaspor'un şampiyon olamaması halinde Demirspor, BAL Ligine çıkabilmek için Malatya İl Özel İdarespor ile baraj maçı oynayacak.

Demirspor Teknik Sorumlusu Kadri Gülver, futbolcuları ortaya koydukları mücadeleden dolayı tebrik etti.
Play-Off Grubu'nda başarılı bir performans ortaya koyduklarını dile getiren Gülver, "Bu takımı sezon başı bir araya getirirken, hedefimizi belirlemiştik. Önce Malatya şampiyonu olmak daha sonrada BAL Ligine çıkmak istiyorduk. Bu anlamda ilk hedefimizi gerçekleştirmiş olduk" dedi.

Gülver, kulüp Başkanı Nurettin Öndeş ve yönetim kurulu üyelerinin destekleriyle istedikleri başarıyı yakaladıklarını ifade ederek, "Yönetim Kurulumuz bize çok büyük imkanlar sağladı. Bu imkanlar çerçevesinde genç bir ekip oluşturduk. Klasmanda iyi mücadele ettik ve Play-Off'a kaldık. Play-Off'ta da iyi mücadele ettik ve Malatya şampiyonu olduk. Şimdi diğer hedefimiz olan BAL Ligine çıkmak için mücadele edeceğiz" şeklinde konuştu.
BAL Ligine direk çıkma şanslarının olduğunu ifade eden Gülver, "Gönlümüz 44 Malatyaspor'dan yana. Bu memleketin Spor Toto 3. Ligde bir ekibe ihtiyacı var. Öncelikle 44 Malatyaspor'un başarılı olmasını istiyoruz. Biz Malatya şampiyonu olduk diye değil, Malatyalı bir teknik adam olarak 44 Malatyaspor'un şampiyon olmasını ve 3. Lige çıkmasını canı gönülden istiyorum. 44 Malatyaspor şampiyon olursa bizde baraj maçı oynamadan BAL Ligine yükselmiş olacağız. İnşallah her şey istediğimiz gibi olur" diye konuştu.

Gülver, BAL Ligi'nde Malatya'yı temsil eden ilk takım olduklarını da anımsatarak, "BAL Ligini gördük. Oranın ne olduğunu çok iyi biliyoruz. BAL Ligi'nden düştükten sonra 3 yıllık bir program yaptık. O program çerçevesinde yaptığımız çalışmalar meyvesini verdi. BAL Ligi'nde 44 Malatyaspor'un şampiyon olmasını bekleyeceğiz. Ama bu süreçte de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çünkü artık BAL Ligi'nde olmak istiyoruz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 487
Bu Ay : 1222
Toplam : 1222

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom