23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecek nesillere verdiği değeri ve duyduğu güveni tüm dünyaya açıkça gösterdiği bildirildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Malatya Haber

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında, “Milli Mücadelenin 23 Nisan 1920’de açılan Meclisimiz sayesinde halkın iradesiyle taçlandırıldığı, olumsuzluklar ve imkansızlıklara rağmen aradan geçen doksan dört yıllık süre içerisinde devletimizin, cumhuriyetimizin ve demokrasimizin gelişmesi noktasında büyük gayret ve emekler sarf edildiği süreci Millet olarak bugün de hep beraber yaşamaktayız" dedi.

Kurulduğu ilk günden bugüne kadar, aynı düşünce ve sorumlulukla, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyabilmek için Meclisin gece gündüz çalıştığını, Gazi Mustafa Kemal’in gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefi doğrultusunda milletimize hizmet sunduğunu ifade eden Çalık sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün tüm dünya çocukları tarafından coşkuyla kutlanmakta ve bu bayram Türkiye Cumhuriyetinin gelecek nesillere verdiği değeri ve duyduğu güveni tüm dünyaya açıkça göstermektedir” dedi.

Bu arada, Malatya merkez ilçe Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, mesajında şu görüşlerine yer verdi:
“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Milletine olan saygısını Devlet yönetiminde millet iradesini en üstün güç kabul ve ilan ederek 23 Nisan 1920’de TBMM açılış gününün bayram olarak kutlanmasını istemiş ve bu bayramı Türkiye Cumhuriyetinin ebediyen var olmasının teminatı olan Türk Çocuklarına armağan etmiştir.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu itibarla büyük anlamlarla yüklüdür. 23 Nisan, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin içtenlikle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin ortak düzende buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden bir bayramdır.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 862
Bu Ay : 2430
Toplam : 2430

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom