Gençlerden Naat Dinletisi Programı

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle naat dinletisi programı düzenledi.

Gençlerden Naat Dinletisi Programı Malatya Haber

Kültür Müdürlüğü Fahri Kayahan Müzik Salonunda düzenlenen programa Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız ve gençlik meclisi üyeleri katıldı. Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız, 1. Şiir Meclisi programında Türk şiirini ele aldıklarını, 2. Şiir Meclisi programı ile de “Efendiler Efendisi Hz. Muhammed’i” anmak için naat programı düzenlediklerini söyledi. Şiir aracılığı ile anlatılamayan duygu ve düşüncelerin kısa ve net bir şeklide ifade edebileceğini söyleyen Akyıldız, bazılarının sayfalar dolusu bazılarının da iki satırla ama peygamber sevdalısı olarak yazmış oldukları naatlar ile efendimize karşı duyduğumuz sevgi, saygı ve muhabbeti net bir şekilde ifade edebildiklerini vurguladı.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak manevi değerlere ve manevi kültüre karşı her zaman ilgili olduklarını söyleyen Akyıldız, “Peygamber Efendimiz bizim için bir örnektir ve hayatımızın belirleyicisidir” dedi.
Gençlik Meclisi üyeleri program boyunca Ali Ulvi Kurucu, Arif Nihat Asya, Ah Muhsin Ünlü, Cahit Zarifoğlu, Sezai Karakoç, Nurullah Genç, Turgut Uyar, Yaman Dede, İsmet Özel ve Ziya Paşa’nın yazmış olduğu naatları okudular. Okunan naatların ardından şiir meclisine katılan herkese, Martin Lings tarafından kaleme alınan “Hz. Muhammed’in Hayatı” isimli kitap hediye dildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 881
Bu Ay : 8027
Toplam : 8027

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom