Kuzey Çevreyolu ve Tren Projesi

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Kuzey Çevreyolu yapım ihalesi ile Hızlı Tren Projesinin ihalesinin Mayıs ayında gerçekleştirileceğini söyledi.

Kuzey Çevreyolu ve Tren Projesi Malatya Haber

Milletvekili Çalık, “Her gittiğimiz yerde olmazsa olmaz iki tane sorunumuzla karşılaşıyorduk. Bir tanesi Malatya’nın Kuzey Çevreyolu. En son geçen hafta sayın il başkanımız, büyükşehir belediye başkanım ve milletvekili arkadaşlarım ile birlikte Ulaştırma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'ı ziyaret ederek, Malatya’nın ulaştırma ile ilgili projeleri üzerinde görüşe yaptık. Bu bir müjde ve Malatya kamuoyu ilk kez duyuyor, Allah nasip ederse Malatya’daki Kuzey Çevreyolu 54 kilometrelik yol, 300 milyon TL’lik yol, yolumuzun proje ilanı Mayıs ayının ilk haftasında çıkıyor. Sayın Ulaştırma Bakanımız talimatını verdi. Hayırlı uğurlu olsun. Kuzey Çevreyolunun ilanına çıktıktan sonra toplulaştırma ve kamulaştırma sorunu olmayan yerlerde hızlı bir şekilde çalışmalar başlayacak” dedi.

Çalık ikinci proje ile ilgili olarak ise şu bilgileri verdi, “Çok önemli yatırımlar devam ediyor’ dedik. Malatya için 2023 vizyonunu koyarken ‘Bir hızlı tren projemiz var’ dedik. Ulaştırma Bakanımız ile heyet olarak yapmış olduğumuz görüşme de projemizin ihalesi de, buda ilk kez söyleniyor, mayıs ayında hızlı trenin proje ihalesini de yapıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun. Proje yapıldıktan sonra yapımı ile ilgili olarak da sayın Bakanımız sözlerini verdi. Sayın Başbakanımız ile birlikte sürecini ve takiplerini yapacağız.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 871
Bu Ay : 3415
Toplam : 3415

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom