Müftülükte Görev Değişimi

Malatya İl Müftülüğü'nden, Kütahya Müftülüğüne atanan Hacı Yusuf Gül, görevini Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen'e, düzenlenen törenle devretti.

Müftülükte Görev Değişimi Malatya Haber

Malatya İl Müftülüğü'nde ilk kez düzenlenen görev devir teslim töreni Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Görev devir teslim töreninde konuşan Malatya Eski İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, 4,5 sene Malatya'da görev yaptığını kaydederek, gönül huzuruyla Malatya'dan ayrıldığını kaydetti.

Gül, sorunsuz bir ilde görev yaptığını ifade ederek, "Bu bir bayrak yarışı ve nöbet değişimidir. Dolayısıyla 31.12.2009 yılında başlamış olduğum Malatya İl Müftülüğü görevinden bugün itibariyle ayrılmış bulunuyorum. Malatya İl Müftülüğüne atanan Ümit Çimen hocama Cenabı Allah'tan üstün başarılar diliyorum. Yüce Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Sorunsuz bir şehirde görev yaptım. Buradan gönül huzuruyla ayrılıyorum. Malatya'da Gül devri bitti Çimen devri başladı" dedi.

Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen ise, "Bizler Türkiye'mizin, güzel ülkemizin en güzide, en önemli ve en saygın kurumlarından biri olan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın mensuplarıyız. Bizler bu güzide kurumun Malatya'daki temsilcileriyiz. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Malatya ailesine katılmanın mutluluğunu yaşıyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Malatya Eski İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Malatya'da beraber görev yaptığı müftü yardımcılarına plaket takdim etti.

Kütahya İl Müftülüğü'ne atanan Hacı Yusuf Gül, Malatya İl Müftüsüne, görev devir teslim töreninde cübbesini giydirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 223
Bu Ay : 223
Toplam : 223

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom