Caminin Protokolü İmzalandı

Mehmet Kavuk Camisi'nin protokolü imzalandı.

Caminin Protokolü İmzalandı Malatya Haber

Malatya İl Müftülüğü'nde, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, Malatya Eski İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül ve Yeşilyurt Eski Belediye Başkanı Mehmet Kavuk'un katılımıyla, Malatya Park AVM ile Malatya Büyükşehir Belediyesi arasındaki 6 dönümlük alana yapılacak olan Mehmet Kavuk Camisi'nin protokolü imzalandı.

Protokol imza töreninde konuşan Malatya Eski İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, "Malatya'da göreve başladığımda, Malatya'nın simgesi olan bir caminin olması için uğraştık. 21 Nisan itibariyle Malatya İl Müftülüğü'nden ayrılıyorum. Ama sözünü ettiğimiz caminin protokolünü, caminin inşaatını yaptıracak olan Mehmet Kavuk ve İl Müftümüz Ümit Çimen ile birlikte imzalıyoruz" dedi.

Mehmet Kavuk Camisi'ni yaptıracak olan Yeşilyurt Eski Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ise, "Malatya'mızda çok büyük bir ihtiyaç olan ve çoktan beri üzerinde durulan konu, bu imza ile sonuçlanmış oldu. İnşallah bunu sonuçlandırır, temelini atar ve açılışını yaparız. İnşallah ülkemize ve Malatya'mıza hayırlı olur. Allah bunu bize nasip ediyor. Ne kadar şükretsek azdır. Emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Kavuk, maddi ve manevi olarak her anlamda projeyi uygulamak için hazır olduklarını ifade ederek, "Projemize, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İl Müftülüğümüz kanalıyla devam edeceğiz. Başbakanlığı'nda projeyi onayından sonra çalışmalara başlayacağız. Projemiz elimizde vardı. Sayın Başbakanımızın teklifiyle bir kaç eksik değerlendirmeye alındı. Biz hazırız. Projeyi kısa zamanda yürürlüğe koyup, süratle temeli atacağız. Başbakanlık ve Diyanet İşleri Başkanlığı projeyi onaylarsa, kazmayı vuracağız" dedi.

Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen de, güzel ve hayırlı bir hizmete şahit olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 54
Bu Ay : 3852
Toplam : 3852

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom