Kitap Fuarı Hazırlıkları Sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kitap fuarının Türkiye'de sayılı fuarlardan birisi haline geldiğini söyledi.

Kitap Fuarı Hazırlıkları Sürüyor Malatya Kültür-Sanat

3. Malatya Anadolu Kitap Fuarı'nın hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. 29 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan fuar ile ilgili hazırlıklar kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi yanında fuar çadırı kuruluyor.
Kitap fuarında incelemelerde bulunan Başkan Çakır, "Malatya'mızda çok sayıda fuar düzenliyoruz. Senede 6 tane önemli fuarımız var. Bunların başında kitap fuarı geliyor. Kitap fuarı, Türkiye'de sayılı fuarlardan birisi haline geldi. Nüfus oranına baktığımız zaman katılım ve ziyaretçi açısından Türkiye'nin en önemli en büyük fuarı sayılabilir. Dolayısıyla İstanbul, Ankara ve Kocaeli gibi illerimizden sonra düzenlemiş olduğumuz en ciddi ve katılımlı fuar. Malatya okuyan, tartışan, ülke sorunlarına duyarlı bir şehir. Bu açıdan Malatya'da iyi bir potansiyelin olduğu ortaya çıktı. Bunun için sadece Malatya'mız değil, çevre illerimizden çok sayıda katılım oluyor. Dolayısıyla buna en güzel hazırlığı yapıyoruz" dedi.

"TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ FUARLARI ARASINDA YER ALIYOR"

Çakır, fuarla ilgili hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, "Fuarımıza 300'e yakın yayınevi katılıyor. 150 yazarımızda okuyucularla buluşacak. Çocuklarımızın okudukları kitapların yazarlarıyla buluşması; çocuklarımızın kendilerine olan güvenlerinin artması ve okumaya daha çok meyil etmesi adına fuarımız büyük önem taşıyor. Fuarımıza bu senede en iyi şekilde ev sahipliği yapacağız. Malatya Büyükşehir Belediyemizin yanındaki çadırımız fuarımıza fazlasıyla değer. 5,5 dönümlük kapalı alan oluşturuyoruz. Ek çadırlarımızla birlikte 6-7 dönümlük bir alanı kapatıyoruz. Her türlü hazırlığı şuana kadar tamamlamış durumdayız" ifadelerini kullandı.

Fuara yayınevlerinin yoğun bir ilgi gösterdiğini kaydeden Çakır, "Aylar öncesinden yerimiz kalmadı. Aslında bu yer, yeterli gelmiyor. 50'nin üzerindeki talebede cevap veremedik. Ama bu fuar, Türkiye'de ilk 3'e, 4'e giren fuarı konumunda bulunuyor. Üçüncüsünü düzenleyeceğimiz fuarımıza, bütün Malatyalıların ve öğrencilerimizin katılmasını talep ediyorum" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 300
Bu Ay : 1829
Toplam : 1829

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom