“Neonatal Resüsitasyon Programı" Eğitimi Yapıldı

Yeni doğan ölümlerinin azaltılması, yeni doğana optimal yaklaşım ve etkin resüsitasyon( canlandırma) sağlanması amacıyla yürütülen “Neonatal Resüsitasyon Programı (NRP )” kapsamında 2014 yılının İlk NRP uygulayıcı eğitimi yapıldı.

“Neonatal Resüsitasyon Programı Malatya Haber

Malatya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü organizasyonunda , Turgut Özal Tıp Merkezi Kongre Kültür Merkezi’nde üç gün süren canlandırma eğitimine tamamlayanlar sertifika aldı.

İl Halk Sağılığı Müdürlüğü’nden görevli kurs sorumlusu Dr.Selma Aydın Felek ve eğitimciler; Doç.Dr.Ahmet Karadağ, Doç.Dr.Ramazan Özdemir, Hemşire Deniz Demircan Ebe Yeliz Tanberk tarafından Turgut Özal Tıp Merkezi Hastanesinde görevli 7 Hekim (Pediatri, Çocuk Cerrahisi, Anestezi - Reanimasyon ), 4 Ebe, 9 Hemşire ve Hava Ambulansında görevli 1 Anestezi Teknisyenine NRP eğitimi verildiği bildirildi.

Eğitim sonunda sertifikasyon programı düzenlendi.Sertifika törenine Tıp Fakültesi Dekan yardımcıları, TÖTM Başhekim yardımcıları ve ilgili ABD bölüm başkanları katıldı. Katılımcıların sertifikaları verilerek program tamamlandı.
Malatya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Düzenlenen bu eğitim programıyla doğum olayında rolü olan ve bebeğe eli değen tüm sağlık personelinin standart bir eğitim alması, her sağlık kuruluşunda en az 2 personelin bu kurslara katılarak sertifika almış, uzman hekim, pratisyen hekim, ebe, hemşire ve anestezi teknisyenin de yer aldığı bir ekibin oluşturulmasıdır. Eğitim faaliyetlerinin ikincisi 7-9 Mayıs 2014 tarihinde İnönü Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Ebelik mezun durumundaki son sınıf öğrencilerine planlanmıştır” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 94
Bu Ay : 2578
Toplam : 2578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom