Çin İle Kayısı Çalışması Yapılıyor

Malatya İnönü Üniversitesi (İ.Ü) Ziraat Fakültesi ile Çin Halk Cumhuriyeti Liaoning Pomoloji Enstitüsünün ortak kayısı projesini geliştirmek İstiyorlar.

Çin İle Kayısı Çalışması Yapılıyor Türkiye-Dünya

Malatya İnönü Üniversitesi (İ.Ü) Ziraat Fakültesi ile Çin Halk Cumhuriyeti Liaoning Pomoloji Enstitüsünün ortak yürüttükleri kayısı projesi kapsamında Malatya’da bulunan Ming Xu ve Qiuping Zhang, Uzman Fırat Ege Karaat eşliğinde çeşitli konularda fikir alış verişinde bulunmak üzere Malatya Kayası Araştırma İstasyonu’nu ziyaret etti.

İ.Ü Gıda Teknolojileri Bölümünden Mühendis Yüksel Sarıtepe ziyaretçilere, Kayası Araştırma İstasyonu’nu AR-GE faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda Gıda Teknolojileri Bölüm Başkanı Kadir Öztürk, Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı Ahmet Aslan, Yüksek Mühendis Bülent Öztürk ve Mühendis Yahya Altuntaş da hazır bulundu. Sunumun ardından ziyaretçilere örnek kükürtleme odası, kayısı, dut ve kızılcık genetik kaynaklar parselleri, tül seralar ve yeni kurulan mikrobiyoloji laboratuvarı gezdirildi.

Çin Halk Cumhuriyetinde kayısı yetiştiriciliği ve kendi çalışmaları hakkında bilgiler veren Ming Xu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Malatya Kayası Araştırma İstasyonu gelecek yıl ülkelerinde yapılacak olan Uluslararası Kayısı Yetiştiriciliği Sempozyumunda görmekten mutluluk duyacağını ifade etti.

Uzman Fırat Ege Karaat da gösterilen ilgi ve bilgilendirme için teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 493
Bu Ay : 1116
Toplam : 1116

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom