Müftü Gül'den Veda Ziyaretleri

Malatya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, “Malatya’da iki hizmetin yapımı konusunda girişimlerimiz oldu, ancak benim dönemimde bu hizmetlerin yapılamaması burukluğu içindeyim“ dedi.

Müftü Gül'den Veda Ziyaretleri Malatya Haber

Kütahya İl Müftülüğü’ne tayini çıkması nedeniyle veda ziyaretleri kapsamında Türkiye Gazetesi Malatya Bölge Temsilciliği’ni ziyaret eden İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, burada İHA’nın sorularını cevaplandırdı.

“Malatya’da görev yaptığınız 4,5 yılda, şu hizmetleri de yapabilseydim diye düşündüğünüz konular nelerdir?” sorusuna karşılık Gül, şunları söyledi: 

“Malatya’da, Diyanet İşleri Başkanlığı kanalıyla bir kız ve bir de erkek öğrenci yurdu yapılması için mücadele verdik, ancak uygun yer bulamadığımız için muaffak olamadık. Ancak çok şükür iş adamlarımız ve sivil toplum kuruluşları bu gibi hizmetleri yapıyor. İşte Ilıcak ailesi çok güzel bina yaptırıyor. Diğer bir konu ise Malatya’mızda Malatya’nın simgesi olacak bir camiye ihtiyaç olduğunu geldiğim günden beri ifade ediyorum. Çok şükür bu konuda da Kavuklar Malatya Belediyesi yanında bir cami yaptırma girişimleri var. Yerin tapusu alındı ve masamda. Dini tesis alanı diye tapuda şerh düşüldü. İnşallah Kütahya’dan buraya o caminin açılışına geliriz.

Gül, “Malatya’da iki hizmetin yapımı konusunda girişimlerimiz oldu ancak benim dönemimde bu hizmetlerin yapılamaması burukluğu içindeyim” ifadelerini kullandı.

Türkiye Gazetesi Malatya Bölge Temsilcisi Celal Koyuncu ise, “Yaklaşık 4,5 yıl ilimizde hizmet yapan sayın müftümüz, birlik ve beraberlik ölçüsüne dayalı, saygı ve sevgi ortamında, bütün sivil toplum örgütlerini ve kısacası Malatya’yı kucaklayan anlayışıyla hizmetleri yürüttü. Allahü Teala kendisinden razı olsun” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 204
Bu Ay : 7350
Toplam : 7350

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom