"Başbakan’a köşk yolu görünüyor"

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ”Kişiler üzerinde konuşmayı siyaset terbiyemize çok uygun bulmuyoruz” dedi.

Malatya Siyaset

Partisinin Malatya il binasında partili belediye başkanlarına konuşma yapan AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 30 mart yerel seçiminde elde edilen başarıdan dolayı tebriklerini iletti. Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Kurtulmuş, “Sayın Başbakan’a köşk yolu görünüyor. Sayın Gül ise 'siyasetle ilgili planım yok' dedi. Sizin AK Parti genel başkanlığına ismi geçenler arasındasınız. Ne diyorsunuz?” sorusuna karşılık, “Bizim gayemiz, bu ülkeyi hep beraber iyi istikamette yoluna devam ettirebilmektir. Dolayısıyla kişiler üzerinde konuşmayı da siyaset terbiyemize çok uygun bulmuyoruz” ifadelerini kullandı.

Başbakan’ın Twitter ile ilgili Anayasa Mahkemesi’ne şahsi başvurusu konusunda da Kurtulmuş şunları söyledi: 
“Sayın Başbakanımız kendisi bireysel olarak mağdur edildiğini belirtip, konu mahkemede devam ederken Anayasa Mahkemesi’ne de başvuruyorum diyerek, başvurusunu yapmıştır. Bundan sonra herkesin devam eden mahkemelerde Anayasa Mahkemesi’ne başvurmasının önü açılmıştır. Bunu da kusura bakmayın isteyen Anayasa Mahkemesi olmuştur. Dolayısıyla sayın başbakanımızın başvurusunu normal olarak telakki ediyorum. Bakalım, Anayasa Mahkemesi nasıl bir karar verecek.”

Bu arada, AK Parti Malatya il başkanı Bülent Tüfenkçi ise 30 Mart seçimini özetle değerlendirip, “AK Parti’nin kuruluşundan bu yana alamadığımız belediyeleri almış bulunuyoruz. Hekimhan ilçesini 39 oy ile kaybettik. Yüksek Seçim Kurulu yaptığımız itirazları ciddi buldu ve ara kararı verdi. İtirazlar toparlandıktan sonra Yüksek Seçim Kurulu Hekimhan seçimleriyle ilgili bir karar verecek. Umarım bu karar Malatya’mız ve partimizin lehine olur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 582
Bu Ay : 582
Toplam : 582

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom