Başkan Polat, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt’un 82 mahalle muhtarı ile bir araya gelerek, Yeni Yeşilyurt için yapılacak çalışmaları masaya yatırdı. Muhtarların görüş, talep ve önerilerinin alındığı toplantıya Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de katıldı.

Başkan Polat, Muhtarlarla Bir Araya Geldi Malatya Haber

30 Mart 2014 Pazar günü yapılan yerel seçimler ile birlikte Yeşilyurt Belediyesi Büyükşehir Merkez İlçe statüsü kazanmıştı. Yeşilyurt Belediyesi sınırlarına dahil olan 82 mahalle muhtarı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın davetiyle Havuzbaşı Restorant’ta buluştu.

Yeşilyurt Muhtarlar Buluşması’na; Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yeşilyurt Belediye Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Hakan Kahtalı ve Mahmut Üner Özer, Yeşilyurt İlçe Başkanı Bayram Taşkın, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren, Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Yağlıcı ve 82 mahalle muhtarı katıldı.

Başkan Polat, salona girişinde muhtarlarla tek tek tokalaşarak sohbet etti. Seçim sonrasında görevlerine devam eden ve ilk kez muhtarlık görevine seçilen muhtarların tanıtımıyla başlayan toplantıda Başkan Polat, yeni sürecin Yeşilyurt’a, Malatya’ya ve Ülkemize hayırlı olmasını diledi. Beş yıl boyunca görev yapacak muhtarlara başarılar dileyen Başkan Polat, beş yıllık hizmet döneminin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Yemeğin ardından konuşmasını gerçekleştiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, sözlerine, 30 Mart seçimlerinin her hangi bir olumsuz gelişme yaşanmadan sona ermesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladı.

Başkan Polat, “30 Mart’ta Millet kararını verdi ve il, ilçe ve mahalle muhtarlarımızı görevlendirdi. 31 Mart tarihi itibariyle artık yeni bir sayfa açılmıştır. Bu yeni dönemde bizler belediye başkanı olarak, sizler de mahalle muhtarları olarak bölgenizde bulunan tüm vatandaşların ihtiyaçları ve sıkıntılarından sorumlusunuz.” dedi.

YEŞİLYURT’UN TAMAMININ BELEDİYESİYİZ

Başkan Polat, “Muhtarlarımıza değer veriyoruz. Sizlerle beraber çalışacağız. Birlikte hareket ederek, koordinasyon içerisinde, kentimize ve mahallelerimize hizmet edeceğiz. Mahallerimize ne yapabiliriz? bunları tespit ederek mahallemizin kalitesini yükseltemeye, mahalle sakinlerine hizmet etmeye çalışmalıyız. Bu bakış açısıyla, Yeşilyurt Belediyesi olarak bizlere oy versin, vermesin herkesi kucaklayacağız ve önümüze bakacağız” ifadelerini kullandı.

KENTİMİZİ BİRLİKTE GÜZELLEŞTİRELİM

Yeşilyurtluların değişik kurumlar aracılığıyla hizmet alacağını hatırlatan Başkan Polat, “Kamu hizmetleri, yani Merkezi hükümetin Yeşilyurt’a yapacağı yatırımlar olacak. Bunun yanında Büyükşehir Belediyemizin yapacağı önemli yatırımlar olacak. Ayrıca Yeşilyurt Belediyesi olarak bizlerin yapacağı yatırımlar olacak.” dedi.

Bu yatırımlar gerçekleşirken muhtarların görüş ve önerilerinin yol gösterici olacağını belirten Başkan Polat, Yeşilyurt Belediyesi olarak tüm sorunları dikkate alacaklarını söyledi.

Başkan Polat, “Büyükşehir Malatya’nın Merkez İlçesi olarak sorunların çözümünde aktif rol almaya gayret göstereceğiz. Herhangi bir sorun karşısında topu Büyükşehrimize atmadan çözüm odaklı çalışmaya başladık ve bu doğrultuda da devam edeceğiz.” dedi.

Su ve kanalizasyon işlerinin Büyükşehrin sorumluluk alanında olduğunu belirten Başkan Polat, vatandaşların sıkıntı yaşamaması, mağdur olmaması adına Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gelen şikayetleri değerlendirdiğini ve günlük ortalama 7-8 su arızası tamir ettiklerini açıkladı.

Yeşilyurt Belediye binası ile ilgili de açıklama yapan Başkan Polat, “İl Özel İdaresi binasını Yeşilyurt Belediye binası olarak kullanmak için Malatya Valiliği’nden izin istedik. Ancak Valiliğimiz, Yatırım İzleme Birimi ve AFAD gibi valilik kuruluşlarının bu binaya yerleşmesini daha uygun gördü. Bu nedenle, İdari Hizmet Binası olarak Yakınca Belediye Binası’nı, bazı müdürlüklerimizi de belde belediyelerimizin binalarına yerleştirerek hizmet üretmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

HERŞEY YENİ YEŞİLYURT İÇİN

Beş yıl boyunca sınava tabi tutulacaklarını söyleyen Başkan Polat, "Bizim işimiz artık hizmet etmek. Öyle bir çalışalım ki kentimiz, mahallemiz ve milletimiz kazansın. Birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Bu anlamda 5 yıl içerisinde görev yapacağımız tüm muhtar arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın konuşması sırasında toplantıya katılan Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de, AK Parti olarak, teşkilat olarak muhtarların her daim yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi.

Vekil Şahin, “30 Mart seçimleri ile birlikte Malatyamız artık Büyükşehir oldu. Büyükşehrimiz ve ilçe belediyelerimiz el ele vererek vatandaşa hizmet üretecek. Bu yeni dönemde kazanan Malatya olacak inşallah.” dedi.

Seçimlerde kişisel olarak kimseyi hedef almadıklarını belirten Vekil Şahin, ancak bazı odakların başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ailesini ve çevresini hedef aldığını, bu tarz siyasete de vatandaşın sandıkta en iyi cevabı verdiğini söyledi.

AK Parti’nin kurulduğundan itibaren oylarını artırarak her seçimi kazandığını ifade eden Vekil Şahin, Türkiye’nin yarınları için muhtarlarımız, belediye başkanlarımız ve bizler hep birlikte mücadele ve gayret göstereceğiz diye konuştu.

Vekil Şahin, konuşmasını Turgut Özal ve Hamit Fendoğlu’nu rahmetle anarak bitirdi.

Yeşilyurt Muhtarlar Buluşması’nda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Bayram Taşkın ise seçimlerin demokratik bir havada geçtiğini, herhangi bir olumsuz gelişmenin yaşanmadığı söyledi ve bunun Malatya açısından gurur verici olduğunu ifade etti. Taşkın, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanlığı olarak belediye başkanlarına ve tüm muhtarlara, yeni dönemin hizmet yılları olması dileğinde bulundu.

Toplantı, muhtarların görüş, talep ve önerilerinin alınmasıyla son buldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 280
Bu Ay : 7077
Toplam : 7077

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom