Tapu Kadastro Personeline Eğitim Verildi

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Orhan Deligöz, “Türkiye’deki gayri menkul alım ve satımında takbisi kullanıp, Almanya’dan Türkiye’ye gelmeden ve vekalet göndermeden yapabilecekler” dedi.

Tapu Kadastro Personeline Eğitim Verildi Malatya Eğitim

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü personellerine hizmet içi eğitim programı Malatya Ramada Altın Kayısı Otel’de başladı. Tapu ve Kadastro 16’ncı Bölge Müdürlüğüne bağlı Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinde bulunan Tapu ve Kadastro Müdürlüğü personellerine hizmet içi eğitim programı açılışında konuşan Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Orhan Deligöz, tapu çalışanları hakkındaki olumsuz düşüncelerin giderek düzeldiğini ifade ederek, "Takbis sistemimiz uluslar arasına açıldı. Şu anda Almanya’dan işlem yapılabiliyor. Almanya’daki vatandaşlarımız bundan böyle Türkiye’deki gayri menkul alım ve satımında takbisi kullanıp, Almanya’dan Türkiye’ye gelmeden ve vekalet göndermeden yapabilecekler” dedi.

Deligöz, Tapu ve Kadastro müdürlüklerinin artık merdiven altı gibi hizmet yerlerinden tapu sarayları gibi hizmet binalarında hizmet yaptıklarını, her geçen gün fiziki hizmet binaların düzeldiğini ifade etti.
Deligöz, 21 Mayıs’ta 167’nci yıl dönümü nedeni ile tapu pikniği düzenleyeceklerini kaydetti.
Tapu ve Kadastro Elazığ Bölge Müdürü Tamer taşkıran ise, “Bölgemiz genelindeki 17 birimimizde müdür ve müdür yardımcısı olmadığı gibi tecrübeli personel yoktur. Bu koşullar dikkate alındığında hizmet içi eğitimin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır” şeklinde konuştu.

Tapu ve Kadastro Diyarbakır Bölge Müdürü Habil Oğan da, Tapu ve Kadastro’nun çıtasını dünya standartlarında bulundurduğunu söyledi.

Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü ilgili ve yetkilileri ile personellerinin katıldığı hizmet içi eğitimi 20 Nisan’da sona erecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 94
Bu Ay : 6074
Toplam : 6074

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom