15 Bin Kayısı Üretici Don İhbarı Yaptı

15 bin 300 Kayısı üreticisinin zirai don hasar ihbarı yaptığı bildirildi.

15 Bin Kayısı Üretici Don İhbarı Yaptı Malatya Ekonomi

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, konuyla ilgili olarak yaptığıa yazılı açıklamada, Malatya’nın da içerisinde yer aldığı zira don hasar tespit çalışmalarında Bakanlar Kurulu’nun yeni bir kararname çıkarmasını beklediklerini söyledi.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Türkiye'deki kayısı üretiminin yüzde 90’ını üreten Malatya’da 30-31 Mart tarihlerinde yaşanan zirai don olayında önümüzdeki günlerde tamamlanması beklenen hasar tespit çalışmalarının öncelikli olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na rapor halinde sunulacağını kaydetti.

Tüfenkci, sunulacak rapor doğrultusunda Bakanlar Kurulu'nun yeni bir kararname çıkarması ve üreticilerimizin Tarım Kredi ve Ziraat Bankasına olan kredi borçlarının bir yıl dondurulması veya ertelenmesi, üreticinin desteklenmesi ile faizsiz kredi verilmesi noktasında kararın netleşeceğini ifade etti.

Malatya’da Tarım Sigortaları Havuzuna (TARSİM) yaklaşık 15 bin 300 kayısı üreticisinin ihbarda bulunduğunu da belirten İl Başkanı Bülent Tüfenkci, TARSİM’in sigorta yaptıran çiftçilerin zararını karşılayacağını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 600
Bu Ay : 4157
Toplam : 4157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom