Borsa 90 Bini Görecek

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliğinin (SETBİR) olağan genel kurulunda konuşan Arınç, Borsa İstanbul'dan aldığı verileri paylaştı.

Borsa 90 Bini Görecek Türkiye-Dünya

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan borsa tahmini geldi.

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliğinin (SETBİR) olağan genel kurulunda konuşan Arınç, Borsa İstanbul'dan aldığı verileri paylaştı.

Arınç, Mayıs 2013'teki rakamların sevinçten göz yaşartıcı rakamlar olduğunu söyledi. IMF'ye olan borcun bittiğini, 44 milyar Euro'luk köprü, baraj, otoyol ihalelerinin yapıldığını, milli gelirde, büyüme hızında artış görüldüğünü, borsa endeksinin 90 binin üzerine çıktığını anlatan Arınç, zaman içerisinde kırık çizgiler başladığını, bunlardan ilkinin 2013'ün Haziran ayında Gezi olaylarıyla başlayan istikrarsızlık ve endişe sonucu yaşandığını aktardı.

Bunun yatıştığını ve borsanın yükselmeye başladığını belirten Arınç, 17 Aralık 2013'ten itibaren yeniden düşüşler yaşandığını, bu yılın ocak ve şubat aylarında en düşük seviyelerini gördüğünü anımsattı.

30 Mart seçimleri sonrasında borsanın yeniden yükselme trendine girdiğini ve 72 binlere ulaştığını anlatan Arınç, şöyle devam etti:

"90 binlerden şu anda 72 binlerdeyiz ama bunun 60 binin altına düştüğünü de zaman içerisinde yaşamıştık. Yani Gezi öncesindeki borsa rakamlarına ancak yeni dönmüş bulunuyoruz. Haziran 2013'teki rakamları 6 ay sonra ancak tekrar eski noktasına getirebilmişiz. Ama yükselme sürüyor. Şimdi 30 Mart seçimlerinde istikrar işaretini gören bütün tablolarda olumlu gelişmeler var. Peki bu 90 binleri bulacak mı Bulacak belki de aşacak, ümidimiz var. Ne zaman Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra."

NTV

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 72
Bu Ay : 5266
Toplam : 5266

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom