Hacı Yusuf Gül, 21 Nisan'da Ayrılacak

Kütahya İl Müftülüğü’ne tayini çıkan Malatya il Müftüsü Hacı Yusuf Gül, 21 Nisan günü yeni müftüye görevi devir ettikten sonra ayrılacak.

Hacı Yusuf Gül, 21 Nisan'da Ayrılacak Malatya Haber

21 Nisan günü Malatya’ya gelecek olan İstanbul Kartal Müftüsü Ümit Çimen’e aynı gün görevi devir edip Malatya’dan ayrılacak olan Malatya il Müftüsü Hacı Yusuf Gül, yayınladığı mesajda, “31 Aralık 2009 tarihinde başladığım Malatya İl Müftülüğü görevinden 21 Nisan 2014 tarihi itibariyle ayrılıyorum. Yaklaşık 4,5 yıllık zaman zarfında ömür boyu unutamayacağım yeni dostlar ve dostluklar edindim. Şu anda, bir taraftan bu dostlardan ayrılmanın burukluğu ve hüznünü yaşarken diğer taraftan bir insan için en değerli sermaye olduğuna inandığım buradaki zamanımı dinî, hayrî, sosyal ve kültürel hizmetlerde, her yönüyle Türkiye’ye örneklik teşkil edecek Malatya’nın güzel insanlarının birliği, dirliği, kardeşliği, huzur ve saadetinin daim olması yolunda dolu dolu geçirmiş olmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyim.

Malatya’ da yaptığım hizmetleri sayıp dökmekten hicap duyarım. Kısaca söylemek gerekirse; engelli vatandaşlarımıza, şehit yakınlarına, fakir ve yoksul kardeşlerimize, dul ve yetimlere, gençlere ve üniversite öğrencilerine, yetiştirme yurtlarında ve huzur evlerinde kalanlara, cezaevindeki tutuklu ve hükümlülere karşı yeterli olmamakla birlikte çok güzel hizmetlerimiz oldu. Takdir, Malatya’nın kadirşinas insanlarına aittir” ifadelerini kullandı.
“Burada kaldığım süre içerisinde ne halkımız ne de personelimiz arasında bilerek ve isteyerek hiç bir ayırım yapmadım.

Şahsıma tevdi edilen bu onurlu görevi şahsi ve süflî çıkarlara, siyasî mülahazalara asla alet etmedim. Daima adaleti gözetmeye çalıştım. Hoşgörüyü elden bırakmadım. Haklıya hakkını verirken, haksıza da hak ettiğini vermekten çekinmedim. Malatya’nın huzur ve mutluluğunu daima kendi huzur ve mutluluğuma, dik durmayı diklenmeye tercih ettim. Şiddetli rüzgâra maruz kalan yeşil ekin misali, zaman zaman sağa sola savrulsam da asla eğilmedim, bükülmedim.

Bununla birlikte eksiklerim, bilmeden yaptığım yanlış ve kusurlarım da mutlaka olmuştur. Bundan da Malatyalı kardeşlerimin ve meslektaşlarımın hoşgörüsüne sığındım. Ufak tefek olumsuzluklar için ise “Kaderin Cilvesidir” dedim. Zira Kader-i ilahinin değişmeyeceğine inandığım için olup bitenlerde mutlaka bir hayır olduğunu düşündüm. Merhum Necip Fazıl Kısakürek’in: “Kader, beyaz kâğıda sütle yazılmış yazı, Elindeyse beyazdan, gel de sıyır beyazı ” İfadesi benim için teselli kaynağı olmuştur” diyen Gül, açıklamasını şöyle tamamladı:

“21 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 15: 00 itibariyle hem Malatya İl Müftülüğü görevinden hem de Malatya’dan ayrılıyorum. Bundan sonra bu zorlu ve onurlu göreve Allah’ın takdir ettiği sürece Kütahya İl Müftüsü olarak devam edeceğim.

Malatya’yı, Malatya’nın hamiyetperver, misafirperver, hayırsever insanlarını ömrüm boyunca unutmayacak ve daima hayırla anacağım.

Bu güne kadar bütün hizmetlerimizde himmet ve himayelerini gördüğümüz, bizleri daima sosyal ve kültürel hizmetlere teşvik eden Sayın Valimiz Vasip Şahin başta olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunarım.
Bu vesileyle, A’dan Z’ye herkese hakkımı helal ediyorum. Herkesten helallik diliyor ve dua bekliyorum. Hayatta olduğum sürece Malatya halkının sağlığı, saadeti, selameti, birliği, dirliği, kardeşliği, huzuru, sulhu, sükunu, süruru ve onuru için Yüce Rabbimize niyazda bulunacağımı belirtiyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 362
Bu Ay : 3806
Toplam : 3806

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom