Yeryüzü Doktorları Malatya’da Buluşuyor

Malatya İnönü Üniversitesi Genc Yeryüzü Doktorları Topluluğunun ev sahipliğini yaptığı buluşma iki gün sürecek.

Yeryüzü Doktorları Malatya’da Buluşuyor Malatya Kültür-Sanat

18 Nisan 2014 İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre Merkezinde saat 16.00 başlayacak etkinlik, 19 Nisan Cumartesi günü saat 19. 00 da Malatya Konferans Salononda  devam edecek.

YERYÜZÜ DOKTORLAR KİM?

Yeryüzünde herkes aynı imkânlara, benzer şartlara sahip değil. Dünyanın bir bölümünde insanlar refah ve varlık içinde, teknolojik gelişmişliğin en üst safhasında yaşarken, diğer bölümündekiler yokluk ve çaresizlikle boğuşuyor. Bu bölgelerde yokluk, altyapıyı da doğrudan etkilediğinden her afet derin yaralar açan felaketlere dönüşüyor. Savaş, iç karışıklıklar da cabası.

Bu acıyı yüreğinde hisseden bir grup doktorun 2000 yılında bir araya gelerek oluşturduğu Yeryüzü Doktorları (Doctors Worldwide), bugün yeryüzünün neresinde temel tıbbi bakım ve sağlık hizmetlerinden mahrum bir insan (hasta, sakat, felaketzede, mazlum, mağdur) varsa; diline, dinine, ırkına, cinsiyetine bakmaksızın tıbbi yardım ulaştırmaya çalışıyor.

MiSYON DEĞiL, MERHAMET

Yeryüzü Doktorları, yardıma muhtaç bölgelere sadece sağlık yardımı ulaştırmak için gider. Bu çabaların başka hiçbir amacı, misyonu ve beklentisi yoktur. Yeryüzü Doktorları çatısı altındaki profesyonel çalışanların ve gönüllülerin çalışma biçimini; kişisel görüşler, inançlar, aidiyetler değil, tüm dünyaya deklare edilmiş ilkeler belirler.

MERHAMET HER YARAYI SARAR

Yeryüzü Doktorları, felaketlerin, savaşların ve iç karışıklıkların açtığı her yarayı sarmak için, dünyanın her bölgesine ulaşıyor ve tıbbi yardıma ihtiyaç duyan insanlar için çeşitli sağlık projeleri hayata geçiriyor. Kimi yerde tam donanımlı hastaneler ve sağlık merkezleri inşa ederek, kimi yerde beslenme sağlığı merkezleri kurarak sürdürülen bu projeler, on binlerce insanın hem derdine deva, hem ruhuna şifa oluyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 77
Bu Ay : 8957
Toplam : 8957

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom