Berberler Odası Üyeleri İle istişare Toplantısı

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, esnaflar arasında yaşanan sorunların sona ermesinin en güzel yolunun, herkesin kendi sektöründe karşılıklı saygı ve bir birinin hakkına rıza göstermesi olduğunu ifade etti.

Berberler Odası Üyeleri İle istişare Toplantısı Malatya Haber

Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası’nın üyesi kuaförler, gelinlikçiler ve fotoğrafçılar arasında yaşanan haksız rekabet ve bu sektörler arasındaki sıkıntılar nedeniyle MESOB’da istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıya MESOB Başkanı Şevket Keskin, Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Ramazan Toptaş ile üyeler katıldı.

Toplantıda konuşan MESOB Başkanı Keskin, “Kuaförler, fotoğrafçılar ve gelinlikçileri bir araya getirerek, sorunları birlikte çözmemiz gerekiyor. Öncelikle bir birimize saygılı olmalıyız, bir birimizin hakkına rıza göstermeliyiz. Esnaflar bir birine saygı gösterecek, bir birinin hakkını birlikte korumalı. Aslında Ahilik Kültürünün bir gereği olarak esnaflarımız kendi içerisinde anlaşmalı. Aksi takdirde başkalarının araya girmesi ile sorunlara çözüm aramamalıyız” dedi.

Esnafların kendi aralarında yaşadıkları sorunlara kendi aralarında çözüm bulmasının daha önemli olduğunu belirten Keskin, “Eğer herkes kendi sektöründe kendi dalında faaliyet gösterirse, sorun kalmaz” dedi.

Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş ise, kuaförler, gelinlikçiler ve fotoğrafçılar arasında yaşanan sorunların devam etmesi halinde, sıkıntının yine bu dalda faaliyet gösteren esnaflarca çekileceğini söyleyerek, herkesin ortak noktada buluşması gerektiğini kaydetti.

Bu arada toplantıya katılan kuaförler, gelinlikçiler ve fotoğrafçılar kendi sektörleri ile ilgili olarak verdikleri öneri ve talepler ise kayıt altına alınarak, MESOB ve Berberler Odası tarafından takip edilerek çözüm aranacağı kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 618
Bu Ay : 1136
Toplam : 1136

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom