Hastane Yeri İçin Hukuka Gidecekler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Beydağı Devlet Hastanesinin yeri için hukuka gideceklerini söyledi.

Hastane Yeri İçin Hukuka Gidecekler Malatya Haber

Beydağı Devlet Hastanesinin önünde, partinin merkez ilçe Battalgazi Başkanı Abdulvahap Ayzabar, belediye meclis üyeleri ve parti yöneticileriyle birlikte basın açıklaması yapan CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Dün Milletvekilimiz Veli Ağbaba da yaptığı açıklamada, peşkeşin sanılanın çok daha üzerinde olduğunu ortaya çıkardı.

46 Dönümlük Beydağı Devlet Hastanesi’nin 5 dönümünün dışındaki alanın tamamı yani 41 dönüm TOKİ’ye imar planı değişikliği ile devrediliyor. Ne demek imar planı değişikliği? Malatya Belediyesi imar planında Beydağı Devlet Hastanesinin alanı sağlık tesisi olarak görülüyor. Özelleştirme İdaresi’nin isteği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayıyla sağlık tesisi olan alanın ticari ve konut alanına dönüştüğü ortaya çıktı. Üstelik de yoğunluğu artırılarak. Artık Malatya’nın gözbebeği olan bu arazinin üzerinde çok katlı apartmanlar yükselebilir” ded,
Kiraz:

“Sonuçta merkez ilçe yapılan 297 bin nüfuslu Battalgazi’de tek bir devlet hastanesi bırakmadılar. Pek çok şehirden daha büyük bir nüfusu olan Battalgazi, ranta ve sağlıksız bir anlayışa kurban edildi.
Beydağı Devlet Hastanesi’nin imar değişikliğiyle ilgili ,belediye’nin geç kalınmadan derhal itirazda bulunmasını bekliyoruz. Bu hem hukuki hem de vicdani sorumluluktur. Kendisine oy versin-vermesin tüm Malatyalılar adına Belediye Başkanını buradan göreve davet ediyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, askıya çıkan imar değişikliğiyle ilgili gerekli itirazımızı en kısa sürede gerçekleştireceğiz. İtirazın ardından bu konuyu hem Malatya’da hem de Ankara’da mahkemeye taşıyacağız” dedi.
Kiraz, “Tüm Malatyalıların ortak görüşü hastane yerlerine dokunulmamasıdır. Büyükşehir olan Battalgazi-Yeşilyurt gibi bir çok ilden büyük merkez ilçeleri olan bir şehre önümüzdeki dönemde 3 hastanenin bile yetersiz kalacağı düşünülmektedir.

En azından, Malatya Devlet Hastanesi’nin daha önceki tam teşekküllü haliyle faaliyetine devam etmesini, Beydağı Devlet Hastanesi yerinin ise TOKİ’den alınarak yeşil alan ve dinlenme alanına veya tüm Malatyalıların kullanabileceği bir yapıya kavuşturulmasını istiyoruz. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da çocuklarımızın geleceğini, Malatya’nın değerlerini korumaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 730
Bu Ay : 4287
Toplam : 4287

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom