Avukat Katipleri Dernekleşti

Malatya’da Avukat katipleri dernek çatısı altında bir araya toplandı.

Avukat Katipleri Dernekleşti Malatya Haber

Avukat Katipleri Sekreterleri ve Büro Elamanları Derneği’nin Basın Sözcüsü İlker Köseer, derneğin yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Malatya Gazeteciler Cemiyeti’nde derneğin açılışı nedeniyle basın açıklamasında bulundu.
İlker Köseer, yaptığı konuşmada, Türkiye’de 500 bin civarında insan avukatların yanında avukat katibi, diğer adıyla takip elemanı olarak çalıştığını belirterek, “Çoğu insan onlardan habersiz, zaten onlar da belirlenmiş bir statüleri olmadığından kendilerini hayalet çalışanlar olarak tanımlıyorlar. Takip elemanları, adliye sarayları arasında mekik dokuyup icra dosyalarına gelen tebligatları kontrol ediyor ya da avukatlık bürolarında dava dosyalarını hazırlamaya kadar birçok işi yapıyor. Derneğimizi kurduktan sonra da kendi adımızı duyurup önce bir statü kazanmak, sonrasında da çalışma şartlarında ve ücretlerinde iyileşme sağlamak istiyoruz. Malatya’daki takip elemanlarının bir eğitimden geçtikten sonra sertifika alıp mesleğe başlamasının şart koşulmasını istiyoruz. Çünkü bu şekilde ucuz iş gücü olarak görülmekten nispeten kurtulabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Köseer, “Amacın gerçekleştirilmesi için gerek görülmesi durumunda yurt içinde ve yurt dışında vakıf kurmak, federasyon kurmak veya kurulu bir federasyona katılmak, gerekli izin alınarak derneklerin kurabileceği tesisleri kurmak. Uluslararası faaliyette bulunmak, yurt dışındaki dernek veya kuruluşlara üye olmak ve bu kuruluşlarla ortak çalışmalar yapmak veya yardımlaşmak. Dernek üyelerinin yiyecek, giyecek gibi zaruri ihtiyaç maddelerini ve diğer mal ve hizmetlerle kısa vadeli kredi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sandık kurmak. Gerekli görülen yerlerde temsilcilikler açmak. Derneğin amacıyla ilgisi bulunan ve kanunlarla yasaklanmayan alanlarda, diğer derneklerle veya vakıf, sendika ve benzeri sivil toplum kuruluşlarıyla ortak bir amacı gerçekleştirmek için platformlar oluşturmak. Mahkeme kalemlerinde ve icra dairelerinde baronun ve avukatın verdiği yetki çerçevesinde çalışma koordinesini sağlamak” ifadelerini kullandı.

Köseer, derneğin Halfettin Mahallesi Avukat Sokak Miraç İş Merkezi Kat 3’te faaliyet gösterdiğini belirterek, tüm avukat katipleri sekreterleri ve büro elamanlarının derneğe üye olabileceğini ve 22 Nisan’daki dernek açılışına herkesi davet ettiklerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 796
Bu Ay : 5990
Toplam : 5990

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom