YGS Türkiye Birincisine Altın ve Plaket

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2014-YGS) Türkiye Birincisi Malatya Fen Lisesi Öğrencisi Oğuz Türk Yılmaz, altın ve plaket ile ödüllendirildi.

YGS Türkiye Birincisine Altın ve Plaket Malatya Eğitim

YGSde Türkiye birinciliğini elde eden Oğuz Türkyılmaz, Fen Lisesi Müdürü Murat Dönmez ve öğrencinin ailesini makamında kabul eden, Malatya merkez ilçe Yeşilyurt belediye başkanı Hacı Uğur Polat, altın, plaket ve bir buket çiçek hediye etti.

Hediye verirken konuşan Yeşilyurt belediye başkanı Hacı Uğur Polat, öğrenciyi, aileyi ve öğretmenlerini başarılarından dolayı tebrik edip başarılarının devamını diledi. Elde ettiği başarı sonucu diğer öğrencilere de örnek teşkil etmesi nedeniyle Oğuz Türkyılmaz’a teşekkür eden Polat, Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) başarısının devam etmesini diledi.

YGS-3, YGS-4 ve YGS- 5 puanlarında birinci, YGS-1, YGS-6 puanında ikinci ve YGS-2 puanında da beşinci olan Oğuz Türk Yılmaz ise, başarısını düzenli ve çok ders çalışmaya borçlu olduğunu tekrarlayarak, hedefinin LYS’de de iyi puan alıp, Hacettepe Tıp Fakültesi’ni kazanmak olduğunu söyledi.

Fen Lisesi Müdürü Murat Dönmez de, öğrencileri ile gurur duyduklarını belirterek, bu tür başarıların ve öğrenci sayılarının artması temennisinde bulundu.

MTA’da Jeoloji Baş Mühendisi olan baba Bayram Türkyılmaz ise, çocuklarıyla gurur duyduklarını dile getirerek, “Başkanımız Hacı Uğur bey’in bizleri kabulü ve hediyelerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Emekli sınıf öğretmeni olan anne Türkan Türkyılmaz, Malatya’ya Türkiye birinciliği kazandıran evladı ile gurur duyduğunu belirtip, öğrencilerin başarılı olmaları için disiplinli çok çalışmalarını önerdi ve başkan Polat’a teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 73
Bu Ay : 4439
Toplam : 4439

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom