MASİAD'dan Turizm Haftası Ziyareti

Malatya Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı İbrahim Güngör, “Malatya turizm açısından olması gereken yerde değil” dedi.

MASİAD'dan Turizm Haftası Ziyareti Malatya Haber

MASİAD Başkanı İbrahim Güngör, dernek yöneticileri Funda Yalçınsoy, Banu Algül Şeftalicioğlu ve Veli Doğan ile birlikte, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay’ı Turizm Haftası nedeniyle ziyaret etti.

Ziyarette konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aktardı. Nemrut Dağı yolunun güzelleştiğini belirten Özbay, “Ayrıca son üç yıldır Nemrut’dan daha çok Arslantepe’ye önem verdik. Açık Hava Müzesi olarak düzenlenen Arslantepe Höyüğü’nü geçen yıl 13 bin kişi ziyaret etti” dedi.

Özbay, Güney Kore’de çıkan bir yanında Malatya Arslantepe açık hava müzesinden övgüyle söz edildiğine dikkat çekti. Darende İlçesi’nin ise inanç turizmi açısından ilgi gördüğünü söyleyen Özbay, geçen yıl Darende özel müzesini 400 bin kişinin ziyaret ettiğini vurguladı.

Malatya’nın tanıtımı açısından 25 yayın çıkardığını ve 10 kitap daha baskıda olduğunu aktaran Derviş Özbay, “Toplam 35 kitap yayınlanmış olacak” diye konuştu.

MASİAD Başkanı İbrahim Güngör ise, Malatya’nın son yıllarda turizm açısından iyi şeyler yapılmış olabileceğini ancak yıllar önce Malatya’nın 5 yıldızlı oteli dahi olmadığını, Malatya’ya toplantı için gelenlerin Elazığ’da kaldığı günleri unutmadıklarını ifade edip, “Ancak yine de Malatya turizm açısından olması gereken yerde değil” diyerek, MASİAD olarak ilin turizm yönden gelişmesi için her türlü katkıya hazır olduklarını vurguladı.

Malatya’nın doğunun batıya açılan kapısı olduğunu, Nemrut dağı gibi dünya harikası kültür mirasına sahip olduğunu hatırlatan Güngör, Nemrut Dağı’na Malatya üzerinden daha fazla turist gitmesi gerektiğine işaret etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 387
Bu Ay : 3831
Toplam : 3831

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom