Kur'an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması

Malatya’da düzenlenen ‘Kur'an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması’ sonucunda dereceye girenler düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Kur'an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması Malatya Haber

Ülke genelinde düzenlenen ‘Kur'an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması’nın Malatya'daki ödül töreni, Öncü Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nün organizasyonuyla Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Ahi Evran Salonu’nda gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından sine vizyon gösterisi ve açılış konuşması gerçekleştirildi. İl Müftü Yardımcısı İhsan Mesut Akbaş, yapılan faaliyetin önemini vurgulayan bir konuşma yaptı.

Türkiye genelinde, Kur’an-ı Kerim’i Anlamıyla Buluşmak Platformu, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Malatya Öncü Gençlik, Spor ve izcilik Kulübü işbirliğiyle düzenlenen yarışmayla ilgili bilgi veren Malatya Öncü Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği Başkanı Cengiz Uğur, her yaştan katılımcının rekabet ettiği, kaybedenin olmadığı ve kazananının en çok yarışma olduğunu belirterek, “Kur’an-ı Kerim mealini herkesin okuması ve bilmesi gerekiyor. Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okuma konusunda da bir farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir yarışma düzenlendi. 9 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen sınav ile her yaştan katılımcının katıldığı yarışmaya Türkiye geneli 179 bin, Malatya’dan ise 40’ı cezaevinden olmak üzere bin 250 dolayında kayıt yapıldı” ifadelerini kullandı.

Konuşmalar sonrası, kategorilerine göre il sıralamasında dereceye girenlere ödülleri verildi. A Kategorisi (14 yaş altı) ve B Kategorisi (14-19 yaş arası) birincilerine laptop bilgisayar verildi. A Kategorisi (14 yaş altı) ve B Kategorisi (14-19 yaş arası) ikincilere akıllı telefon, A Kategorisi (14 yaş altı) ve B Kategorisi (14-19 yaş arası) üçüncülere yarım altın,19 yaş üstü C Kategorisi İl birincisine Umre ödülü, ikinciye akıllı telefon ve üçüncüye yarım altın ödülü verildi. Tüm kategorilerin 4-10 arası yarışmacılara Kitap Seti verildi. 11-13 arası yarışmacılara saat hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 615
Bu Ay : 4981
Toplam : 4981

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom