Avrupa'daki Desteği, Türkiye'de de İstiyoruz

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Avrupa’da esnaf ve sanatkara verilen desteğin Türkiye’de de verilmesini istediklerini söyledi.

Avrupa'daki Desteği, Türkiye'de de İstiyoruz Malatya Haber

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve MESOB Başkanı Şevket Keskin, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken başkanlığındaki heyet ile birlikte inceleme ve işbirliği ziyareti için gittiği Almanya’dan döndü.

Keskin, “TESK Genel Başkanımız Sayın Bendevi Palandken başkanlığındaki heyet ile birlikte TESK'in uzun yıllardır işbirliği içinde bulunduğu muadil kuruluş Alman Zanaatkarlar Merkez Birliği'nin (ZDH-Zentralverband Des Deutschen Handwerks) yeni göreve gelen yönetimiyle işbirliği imkanlarının geliştirilmesi amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdik. Ziyaretimizde Almanya’da sanatkarlara verilen mesleki eğitim ve destek imkanlarını inceleme fırsatımız oldu. İnceleme gezisi ile ilgili olarak hazırlayacağımız raporları hükümetimize sunacağız” dedi.

TESK heyetinin ZDH’nın yeni Başkanı Hans Peter Wollseifer ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunulduğunu belirten Keskin, özellikle engelli ve özel eğitim ihtiyacı olan gençlerin eğitimi konusunda uzmanlaşmış Annedore-Leber Mesleki Eğitim Merkezinde ziyaret edilerek, atölye çalışmalarının gözlemlendiğini ve uygulanan sistem hakkında görüşmeler yapıldığını kaydetti.

Federal İş Ajansı Kurumu Başkanı Heinrich Alt ile de görüşmelerin yapıldığını, Berlin Yabancı İşadamları Derneğinin 1.kuruluş yıldönümünde Türk Milletvekili Cemile Yusuf ile bir araya gelindiğini anlatan Keskin, ziyaret kapsamında TESK Heyetinin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu’nu da ziyaret edildiğini aktardı.
Keskin, “Yaptığımız gezi ve inceleme sonucunda oluşturacağımız raporu hükümetimize sunacağız. Özellikle Avrupa’da sanatkarlara verilen destek ve mesleki eğitimin Türkiye’de uygulanmasını talep ediyoruz. TESK bu konuda önemli girişim ve çalışmaları başlatacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 604
Bu Ay : 4970
Toplam : 4970

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom