Battalgazi'de Yağmur Duasına Çıktılar

Battalgazi Belediyesi ve Battalgazi Mahalle Muhtarları tarafından yağmur duası yapıldı.

Battalgazi'de Yağmur Duasına Çıktılar Malatya İlçe

Battalgazi Hasan Basri Türbesinde yapılan yağmur duasına, Battalgazi Kaymakamı Asalet Karabulut, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi AK Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediyesi Meclis Üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren ve vatandaşlar katıldılar.
Battalgazi Hasanbasri Türbesinde ilk olarak yağmur duası gerçekleştirilirken, yağmur duası emekli Müftü Feyyaz Yaşar tarafından okundu.

Yağmur duasından sonra konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, "Allah bu birliğimizi beraberliğimizi dirliğimizi ve düzenimizi bozmasın,bu toplumu bir arada tutmanın birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmelerini sağlamanın hem Cenab-ı Allah nezdinde hem toplum nezdinde ve insanlık nezdinde önemi büyüktür. Bereketin ve rahmetin olduğu yer birlik ve beraberliğin olduğu yerdir sizleri bu birlik ve beraberliği temin etme noktasın da kutluyorum" diye konuştu.

Battalgazi Kaymakamı Asalet Karabulut, "Bu birlik ve beraberliği sağlamanız da kalplerin aynı zamanda atması Allah nezdinde çok büyük bir mana ifade etmektedir. Bunu sağladıktan sonra zaten saygı ve sevginin olduğu yerde Allah'ta muhakkak neticesini verir öyle inanıyoruz inşallah hayırlısı olur bu dualarınızı da Allah kabul etsin" dedi.
Yapılan konuşmaların ve duanın ardından yağmur duasına katılanlara yemek ikram edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 764
Bu Ay : 6744
Toplam : 6744

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom