Mısır'ı Yanlız Bırakmadılar

Mısır’da, 529 kişinin idama mahkum edilmesini protesto için Malatya’da basın açıklaması yapıldı, idam sehpası kuruldu.

Mısır'ı Yanlız Bırakmadılar Malatya Haber

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (Mazlumder) Malatya Şubesi’nin organize ettiği birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği Mısır’da 529 kişinin idama mahkum edilmesi ile ilgili Soykan Parkı’nda basın açıklaması yapıldı. Kalabalık topluluğun katıldığı basın açıklaması miting gibi gerçekleştirildi. Bayan ve çocukların da katıldığı basın açıklamasında, Mısır yönetimi, İsrail ve ABD protesto edildi, Mısır’daki olaylara sessiz kalınmasına tepki gösterildi.

İdam sehpasının kurulduğu ve kefenin giyildiği eylemde basın açıklamasını okuyan Mazlumder Malatya Şube Başkanı Kadir Yılmaz, “Mısır’da darbeci Sisi ve yandaşları, bugün hiçbir meşruiyeti olmayan darbenin ardından, darbeci yönetimin kurduğu olağanüstü mahkemeler, şiddete teşvik ve karakollara saldırı suçlamasıyla, darbeye ve darbecilere direnen 529 kişiyi, 29 Mart tarihi itibariyle idama mahkum etmiştir. Bu durum, zulme direnen Mısır halkını yok etme çabalarının bir sonucudur” diye konuştu.

Böyle bir zulme çağdaş dünyanın sessiz kalmasının ayrı bir felaket olduğunu anlatan Kadir Yılmaz, şunları söyledi: “Hayvan hakları için sahte gözyaşları döken Amerika ve batılı demokrasi havarileri, Mısır’da darbe ve idam kararları karşısında kör, sağır ve dilsizdir. Artık yeter diyoruz, bunca haksızlık ve adaletsizliğe.”
Basın açıklamasından sonra din görevlisi Ebubekir Yaşa, gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 217
Bu Ay : 5411
Toplam : 5411

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom