İlk Asfalt İcraatını Törenle Gerçekleştirdiler

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt’un yeni belediye başkanı Hacı Uğur Polat, ilk asfalt icraatını davullu zurnalı gerçekleştirdi.

İlk Asfalt İcraatını Törenle Gerçekleştirdiler Malatya İlçe

Yeşilyurt İlçesi Gedik Mahallesi’nin asfalta kavuşması nedeniyle program düzenlendi. Davul zurna ve halk oyunları eşliğinde asfalt serimi yapıldı.

30 Mart 2014 yerel seçiminden sonra büyükşehir olan Malatya’da oluşturulan merkez İlçe Yeşilyurt’a AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen Hacı Uğur Polat, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ”Başkan adayı iken seçim çalışmaları sırasında ziyaret ettiğimiz Gedik Mahallesi’nde alt ve üst yapı sorunları bize iletilmişti. Göreve seçildikten sonra, birkaç noktada kanalizasyon problemleri vardı. Kanalizasyonla ilgili problemi çözdük. İlk asfalt çalışmamızı Gedik Mahallesi’nde başlattık” ifadelerini kullandı. Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Başkan Polat, Yeşilyurt belediye hizmet binası olarak kullanılan Yakınca Belediye binasının yetersiz olduğunu ancak şimdilik bu binada hizmet vereceklerini söyledi. Polat, “Yeşilyurt Belediyesi olarak, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nü Bostanbaşı’na, Fen İşleri Müdürlüğü’ne Yeşilyurt’taki belediye binasına, Zabıta ve Temizlik İşleri’ni Topsöğüt’teki belediye binasına olmak üzere 4 ayrı noktada belediyemizi konuşlandırdık” dedi.

Polat, MAŞTİ karşısındaki İl Özel İdaresi binasını Yeşilyurt Belediyesi yapmak için Malatya Valiliği’nden istediklerini ancak olmadığını belirterek, “Sayın valimiz kendi planlamaları çerçevesinde, yatırım izleme birimi ve AFAD gibi valilik kuruluşlarının yerleşmesini daha uygun görmüş. Bu nedenle, 4 hizmet binasına dağılarak yerleşmiş durumdayız” şeklinde konuştu.

Asfalt serim programına, merkez ilçe Yeşilyurt Belediyesi Başkan Yardımcıları, Mehmet Çınar, Mehmet Güner ve Haydar Şahin ile, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 578
Bu Ay : 4944
Toplam : 4944

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom