Esenlik, Cirosunu 251 Milyona Çıkardı

Malatya Belediyesi Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi’nin cirosunu 2013'de 251 milyon 260 bin liraya çıkardığı bildirildi.

Esenlik, Cirosunu 251 Milyona Çıkardı Malatya Haber

Esenlik 2013'de 251 milyon 260 bin lira ciro yaptı

Malatya Belediyesi Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi, cirosunu, 2013'de 251 milyon 260 bin liraya çıkardı.

Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz, yaptığı açıklamada, 2013 yılının kendileri için verimli geçtiğini söyledi. Malatya'da 1990 yılında başlayan serüvenini çevre illere yaptığı yatırımlarla sürdüren şirketin, bölgesinin yatırım devi olmayı hedeflediğini ifade etti.

ESENLİK İSTİKRARLI BÜYÜYOR

Esenlik olarak her yıl gerçekleştirdikleri yeni yatırımlarla Malatya’nın ve bölgesinin gücüne güç kattıklarını belirten Boyraz; ‘Göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana hedef olarak önümüze koyduğumuz projeleri bir bir gerçekleştirdik. Esenlik’e duyulan güven sayesinde yeni yatırımlarımız piyasalarda kısa sürede karşılığını buldu. Malatya ve bölgesine güç katmaya devam edecek olan Esenlik her yıl olduğu gibi 2014 ve ileriki yıllarda da yatırımlarına devam ederek sürekli büyüme hedefi ile yoluna devam edecek’ dedi ve Esenlik’in 2013 yılına ait rakamsal verilerini açıkladı.   

Şirketin ödenmiş sermayesinin 2013 yılında 16 milyon lira olduğunu belirten Boyraz, bir önceki yıla kıyasla birlikte, rakamları şu şekilde ortaya koydu;

‘Ciromuzu, 2013'de 251 milyon 260 bin liraya çıkardık.

 (2012 yılında 216 milyon 310 bin lira)

2013 yılında 24 milyon 990 bin lira vergi ödedik.

 (2012'de 21 milyon 260 bin lira)

2013'de 10 milyon 640 bin lira yatırım gerçekleştirdik.

 (2012 yılında 9 milyon 309 bin lira yatırım)

2013 yılı vergi öncesi karımız 1 milyon 850 bin lira olarak gerçekleşti.

2013 yılı net karımız ise 1 milyon 460 bin lira.’

Yeni yatırımların aynı zamanda insanımız için istihdam olanakları sunduğunun altını çizen Boyraz; ‘2012 yılında 1480 olan çalışan sayımız 2013’de 1650 ye çıktı. Esenlik, yaptığı yatırımlarının sağladığı istihdam imkanı ile de ayrıca bölge için çok önemli bir kuruluştur’ dedi.

ESENLİK SÜPERMARKETLERİ BÖLGENİN PAREKENDE DEVİ OLDU

Boyraz; ‘Süpermarket şubelerimizde verdiğimiz kaliteli hizmet çevre illerde büyük teveccüh görüyor. Esenlik Süpermarketleri bundan böyle parekende sektöründe bölgemizin en değerli markasıdır. Bugün toplamda 32’ye çıkardığımız şube sayımızı gerekli fizibilite çalışmalarımızı yaparak artırmaya devam edeceğiz. Marketlerimizin bizim açımızdan diğer bir değeri de ‘Esenlik, Nergis ve Epak’ markalarımızla ürettiğimiz bakliyat, baharat, et ve süt ürünleri, temizlik ürünleri ürün gruplarımızın hazır bir pazarı olmalarıdır. Bu yönüyle Esenlik yatırımları birbirini destekler nitelikte gerçekleşmekte ve yatırımlarımızın ayakları sağlam zeminde bulunmaktadır’ ifadelerini kullandı.

ESENLİK, İNŞAAT EMLAK SEKTÖRÜNDE ÖNCÜ MARKA

İnşaat ve Emlak çalışmaları hakkında; ‘Malatya Belediyesi’nin son dönemde altyapı ve üstyapıda gerçekleştirdiği projelerin hayata geçirilmesinde, 5 fabrikadan oluşan beton elemanları fabrikalarımızla hem malzeme teminini sağladık hem de mühendislik hizmetlerini Esenlik olarak başardık. 200’ün üzerinde cadde ve sokak tüm altyapı bileşenleri ile beraber yenilendi, Avrupa standartlarında kaldırımlarla, aydınlatmalarıyla modern görünüme kavuşturuldu’.

‘Yeşilevler, Malatya’da sosyal konutların en güzel ve ilk örneklerinden. Ardından teslim aşamasına gelen Yeşilkent Sosyal Konutlarımız ve şuanda satışına başladığımız, bizim için bir ‘prestij proje’ olan Elitpark Konutlarımız sektördeki yerimizi sağlam ve sarsılmaz hale getirmiştir’ dedi.

2012’DE KURDUĞUMUZ KİMYA FABRİKAMIZ TAM KAPASİTE ÇALIŞIYOR

Birinci Organize Sanayi Bölgesi'nde kurduğumuz Esenlik Kimya Fabrikası’nda test aşamalarının tamamlanarak kısa sürede üretimin aktif hale getirildiğini vurgulayan Boyraz; ‘2500 m2 kapalı alana sahip fabrikamız günlük 50 ton üretim kapasitesiyle çalışmalarını sürdürüyor. Sıvı deterjan, yumuşatıcı, çamaşır suyu ve yüzey temizleyici ürün gruplarında ‘Epak, Esenlik, Espirin’ markalarımızla piyasaya sürdüğümüz ürün çeşitlerimiz 100’e yaklaştı’ dedi.

KAYISI KONSANTRE FABRİKAMIZIN TEMELİNİ 2014’DE ATACAĞIZ

Boyraz; ‘Başta kayısımızın değerlenmesini sağlayacak ve bu işten geçimini sağlayan 50 binden fazla ailemizin yüzünü güldürecek olan Meyve Suyu Fabrikası’nın yer tahsisini yaptık. 2014 yılı içerisinde inşallah temelini atmayı planlıyoruz. Fabrikamız, kayısı, kiraz, üzüm, elma gibi bölgemizde yoğun olarak yetiştirilen meyvelerimiz için önemli bir pazar oluşturacak.’.

‘Esenlik, bölge halkıyla iç içe omuz omuza, onların teveccüh ve destekleriyle yoluna devam ediyor. İnsanımızın bize duyduğu güvene gönülden şükranlarımı sunuyorum. Bölge ekonomisinin yükselmesi adına Esenlik Şirketi çok önemli bir değer. Bu değerimizi halkımızla birlikte koruyacak, hep daha ileri taşıma adına gece gündüz durmadan çalışacağız’ ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 556
Bu Ay : 4000
Toplam : 4000

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom