Arapkir'de Tapular Güncellenecek

Arapgir ilçesinde Kadastro haritaları yenilenmekte olan 29 mahallenin muhtarları ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Arapkir'de Tapular Güncellenecek Malatya İlçe

Arapgir Belediyesi Toplantı Salonu'nda Tapu ve Kadastro Modernizasyonu Projesi Kapsamında yürütülen, 29 mahallenin kadastro haritalarının yenilenmesi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Arapgir Kaymakamı Ercan Turan, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Malatya Kadastro İl Müdürü Mustafa Aslan, Kadastro Kontrol Mühendisi Cengiz Çetinkaya, Kadastro Kontrol Mühendisi Bekir Atay, Üstlenici Firma Mühendisi Hakan Uygur, Arapgir Belediyesi Meclis Üyeleri ile çalışma yapılacak mahallelerin muhtarları ve bu köylerden istenen 6 bilirkişiden bazıları katıldı.

Toplantıda, Kadastro İl Müdürü Mustafa Aslan'ın verdiği bilgilere göre, yaklaşık toplam 50 bin parselde yenileme çalışması yapılacak. 1970'li yıllarda dönemin imkanlarıyla yapılan ölçümlerdeki eksiklikler, hatalar düzeltilmiş olacak. Ayrıca bu sayede parseller güncellenmiş olarak döküman haline getirilecek. Çalışmaları tamamlamak için 1 yıllık hedef koyduklarını belirten Aslan, "Mevcut arazilerin hiçbirinde tapu anlamında bir değişiklik olmuyor, yani arazi sahiplerinin bu mülklerinde bir değişiklik söz konusu değil." dedi ve ekledi, "Ayrıca mahallelerimizde bilirkişi olarak yanımızda bulunacak olan vatandaşlara mağdur edilmemesi amacıyla belirli bir miktarda ücret ödenecek." dedi.

Açılış konuşmasını yapan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu; "Bilindiği üzere Büyükşehir yasası ile köylerimiz mahalleye dönüştü. Artık mahallelerimiz hizmetlerini Büyükşehir ve ilçe belediyesinden alacak. Bu anlamda bu mahallelerimizin kadastro haritalarının kesin neticeli bir hale gelmesi çok önemli. Yani ilçemiz, bütün mahalleleri kağıt üzerinde eksiksiz gösterilebilir bir Arapgir haline geliyor." dedi.

İlçe Kaymakamı Ercan Turan ise "Bu çalışmalar, mahalleye dönüşen köylerimizin istifade edebilmesi için yapılıyor. Bu nedenle muhtarlarımızdan hassasiyet göstermelerini istiyor, sonuna kadar katkı sağlamalarını rica ediyorum" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 391
Bu Ay : 5585
Toplam : 5585

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom